Minister Rau w Waszyngtonie. Odwiedził Muzeum Holokaustu

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau odwiedził waszyngtońskie muzeum Holokaustu i spotkał się z jego dyrektor Sarą Bloomfield w ostatnim dniu swej wizyty w USA. Szef polskiej dyplomacji złożył też wieniec na grobie Jana Karskiego.

Minister Rau odwiedził Muzeum Holokaustu
fot. Twitter/MSZ

- W rozmowie z przedstawicielami muzeum, minister podkreślił wagę współpracy w zachowywaniu pamięci o ofiarach Holokaustu i wyraził gotowość Polski do pracy nad dalszymi projektami

 - oznajmiło polskie MSZ.

Powstałe w 1993 roku United States Holocaust Memorial Museum w Waszyngtonie to centralne miejsce pamięci o Holokauście w USA i jednocześnie oficjalny pomnik upamiętniający Zagładę. Po wizycie w muzeum minister Rau złożył też wieniec na grobie Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata Jana Karskiego na cmentarzu Mount Olivet w Waszyngtonie.

Był to ostatni oficjalny punkt programu czterodniowej wizyty szefa polskiej dyplomacji w Waszyngtonie, podczas której spotkał się on z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem, wystąpił jako przewodniczący OBWE przed Komisją Helsińską w Kongresie USA oraz spotkał się z szeregiem kongresmenów i senatorów z obydwu partii.

Podczas wizyty ministra Raua wznowiono po trzyletniej przerwie polsko-amerykański dialog strategiczny. Do poniedziałku w Waszyngtonie pozostanie wiceminister Marcin Przydacz, który ma odbyć dodatkowe rozmowy z oficjelami Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Departamentu Stanu m.in. na temat dalszego wzmocnienia amerykańskiej obecności wojskowej na wschodniej flance NATO.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Zbigniew Rau #MSZ #USA

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo