Hiszpanie zrzucają maseczki

Od wtorku w Hiszpanii przestanie obowiązywać nakaz noszenia na ulicach masek ochronnych - poinformowała minister zdrowia tego kraju Carolina Darias. Restrykcja ta została wprowadzona w grudniu 2021 roku z powodu rekordowych liczb dobowych zakażeń koronawirusem, przekraczających 150 tys.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W obawie przed nasileniem się szóstej fali pandemii w styczniu utrzymano obostrzenie, tym bardziej, że dobowy poziom infekcji sięgnął poziomu 180 tys.

Jak powiedziała w piątek na antenie radia Cadena Ser minister Darias, we wtorek nastąpi opublikowanie nowych przepisów sanitarnych znoszących nakaz noszenia masek na świeżym powietrzu.

“Oznacza to, że wraz z publikacją nowego prawa w dzienniku ustaw, automatycznie zniesiona zostanie ta restrykcja”

- wyjaśniła Darias, przypominając, że obostrzenie obowiązywało od 22 grudnia.

Jeszcze w środę szefowa resortu zdrowia podczas spotkania z przedstawicielami regionalnych służb medycznych ogłosiła, że z powodu wciąż istniejącego ryzyka nasilenia się pandemii rząd jest przeciwny znoszeniu nakazu noszenia masek ochronnych na świeżym powietrzu.

Komentatorzy wskazują, że zmiana decyzji rządu Hiszpanii ma związek ze spadającą liczbą dziennych zakażeń koronawirusem. Poziom ten maleje sukcesywnie od blisko tygodnia. Podczas minionej doby zanotowano 74,3 tys. infekcji.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#świat

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo