W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzą się białe ściany?

Upodobana przez Skandynawów biel uznawana jest za szczególnie wszechstronną i ponadczasową barwę. Kojarzona z umiarem i dobrym smakiem, od lat podbija też serca Polaków. I choć nie brakuje głosów, że jej stosowanie w wystroju to zwykła aranżacyjna zachowawczość, białe wnętrza wciąż wzbudzają zachwyt i urzekają efektownym minimalizmem. Jak urządzać pomieszczenia w tym kolorze, by maksymalnie wykorzystać jego aranżacyjny potencjał? Sprawdźmy…

Zdjęcie autorstwa Malte Luk z Pexels

Białe ściany w sypialni

Przyjęło się, że w sypialni najlepiej sprawdzają się kojące błękity i zielenie ze względu na zdolność kreowania przytulnej i relaksującej atmosfery. Jeśli jednak okna w tym pomieszczeniu wychodzą na północ, a cenimy sobie poranne wstawanie, skąpana w bieli sypialnia wydaje się szczególnie rozsądnym pomysłem. Północna ekspozycja oznacza mniejszy dostęp naturalnego światła, jasne ściany pomalowane białą farbą nie będą go więc dodatkowo ograniczać, ułatwiając wczesne pobudki. W celu urozmaicenia minimalistycznego wystroju wystarczy uzupełnić wnętrze kilkoma akcentami w wyrazistym kolorze.

Gabinet pomalowany na biało

Domowe biuro w bieli? Czemu nie. Ściany w tym kolorze nie będą niepotrzebnie rozpraszać myśli, pomagając rozjaśnić umysł i zachować skupienie przy pracy. Biel farby zestawiona z industrialnymi meblami na metalowych nóżkach stworzy wyjątkowo zgrany i modny duet. Wygodne krzesło obite tkaniną w energetycznym żółtym odcieniu będzie zaś ożywczą przeciwwagą dla utrzymanego w spokojnych barwach wnętrza.

Salon cały na biało

Biały salon to jedno z najczęściej spotykanych dekoratorskich rozwiązań. Trudno się temu dziwić, bo - jak na reprezentatywne pomieszczenie przystało - biel przecież sprzyja utrzymaniu wrażenia czystości. Ponadto połączenie ścian pokrytych białą farbą z drewnianą podłogą zawsze się obroni, nie tracąc na klasie z upływem lat. Nowoczesny i wysmakowany wygląd wnętrza uzyskamy wprowadzając szarość w elementach wyposażenia – jej różne odcienie ciekawie przełamią aranżację nadając pomieszczeniu zdecydowany wyraz.
 

 

 


Źródło: Niezalezna.pl, lifestyle.newseria.pl, practum.pl

MaŁu
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo