Weekend z „Codzienną”: Tusk posmutniały

Okazało się, że można. Bez UE, TSUE i innych Tusków załatwić z Czechami polubownie sprawę Turowa. Porozumienie podpisane, ci, którzy mówili, ze „nie da się”, jakby posmutnieli. Jak zawsze, kiedy Polsce coś się uda, a im nie. O tym sukcesie przeczytacie w weekendowym wydaniu Codziennej w tekście autorstwa słynnego Jacka Liziniewicza. 

GPC

Równie słynny Grzegorz Broński przestrzega przed bananami. Oczywiście nie wszystkimi, tylko takimi w sąsiedztwie których leżą torebki z kokainą. Kto wie, czy na pewno szczelne. A takie przypadki w naszych mega super marketach coraz częstsze. Zapraszamy na stronę czwartą.

W dziale zagranicznym nie straszymy, ale przestrzegamy: wojna coraz bardziej prawdopodobna. Rosja nie ustaje w zbrojeniowych wysiłkach, a sankcje na Kreml w razie czego już gotowe i czekają na wprowadzenie. W podróż do USA i Rosji udaje się właśnie kanclerz Niemiec. Ciekawe, która opcja sojuszu dla naszego zachodniego sąsiada zwycięży. Ta z NATO, czy z Nord Stream 2?

Polecamy publicystyczny tekst Jerzego Lubacha o Rosji, geopolityce i nauce, jaka płynie ze studiowania historii ostatnich dwustu lat. Przestrzegamy, ze car Mikołaj I po przegranej Wojnie Krymskiej w 1855 roku umarł ze zgryzoty…

Mnóstwo sportowych emocji nas czeka – Pekin 2022 i PKO BP Ekstraklasa, która wraca po zimowej przerwie. O tym obszernie na stronach sportowych

Ponadto jak w każdy weekend Dodatek TV i Niecodzienna. Zapraszamy do lektury.
Warto, warto, warto.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Gazeta Polska Codziennie

Igor Szczęsnowicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo