Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezes PiS: chcemy przedstawić projekt ustawy dotyczącej powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez rząd polski w latach 2007-2015 • • • Premier: komisja weryfikująca wpływy rosyjskie na bezpieczeństwo wewnętrzne w Polsce potrzebna jest nie tylko po to, aby wyjaśnić przeszłość, ale również po to, aby pozbyć się zwałów rosyjskich raz na zawsze w przyszłości • • •

Władimir Kliczko wstąpił do armii. Były mistrz świata gotowy walczyć z rosyjską inwazją

Był mistrz świata w boksie w kategorii ciężkiej Władimir Kliczko zaciągnął się do ukraińskiej armii rezerwowej w Kijowie. Jak przyznał, miłość do kraju i bliskich zmusiła go do obrony ojczyzny.

Władimir Kliczko
fot. facebook.com/KlitschkoOfficial

Prawie 46-letni Władimir Kliczko zakończył bokserską karierę w 2017 roku. Był czempionem wagi ciężkiej federacji IBF, WBA, WBO oraz IBO. Jako amator zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Atlancie (1996). Wcześniej karierę zakończył jego starszy brat - Witalij, również utytułowany zawodnik kategorii ciężkiej. Obecnie Władimir jest merem Kijowa.

Kliczko chce bronić Ukrainy przed rosyjską inwazją

Ukraina szykuje się na możliwe odparcie ofensywy militarnej po tym, jak w ostatnich tygodniach Rosja zgromadziła dziesiątki tysięcy żołnierzy w pobliżu jej granic, chociaż Moskwa twierdzi, że nie ma planów inwazji. Władimir oraz Witalij byli obecni podczas otwarcia centrum rekrutacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej w Kijowie.

To miłość do mojego miasta, domu, rodziny, sąsiadów, mojej córki, sprawiła, że podjąłem taką inicjatywę i teraz biorę udział w tej obronie terytorialnej

- powiedział Władimir Kliczko.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Władimir Kliczko #Ukraina

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo