Obowiązek szczepienia nauczycieli. "Nie ma rozmów o tym"

Nie ma rozmów na temat obowiązkowych szczepień nauczycieli – powiedział minister edukacji Przemysław Czarnek. Zaznaczył, że większość z nich jest zaszczepiona. Zadeklarował chęć skracania nauki zdalnej.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

"Nie ma dziś rozmów na temat obowiązkowych szczepień nauczycieli" – powiedział Czarnek w radiu Plus. Zastrzegł, że nie wie, czy taki obowiązek nie zostanie wprowadzony.

"Nie ja o tym decyduję. Ja nie jestem osobą, która odpowiada za zdrowie i służby sanitarne, nie jestem też znawcą tego tematu"

– zastrzegł.

Argumentował, że "że nie możemy stracić kilkudziesięciu tysięcy nauczycieli w systemie od 1 marca". Podkreślił, że ok. 85 proc. nauczycieli zaszczepiło się przeciw COVID-19. "Nauczyciele to naprawdę odpowiedzialni ludzie, którzy są zaszczepieni w zdecydowanej większości przypadków" – dodał.

Zadeklarował, że "jeżeli będzie możliwość", nauka zdalna zostanie skrócona, zwłaszcza w tych pięciu województwach, gdzie zakończyły się ferie zimowe. "Jeśli tylko sytuacja pandemiczna na to pozwoli, będziemy starać się skrócić naukę zdalną o tydzień bądź dwa tygodnie" – powiedział.

W ubiegły czwartek uczniowie klas V-VIII podstawówek oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przeszli na naukę zdalną do końca ferii zimowych – do 27 lutego. Naukę stacjonarną mają kontynuować uczniowie klas od I-IV i uczniowie zerówek.

Według danych resortu zaszczepionych jest ponad 87 proc. nauczycieli i 91 proc. pracowników naukowych. Do połowy stycznia szczepienia przeciw COVID-19 przyjęło też 57 proc. uczniów w wieku 11-18 i 8,5 proc. dzieci w wieku 5-11 lat.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo