Premier Kanady zakażony koronawirusem

Premier Kanady Justin Trudeau poinformował, że otrzymał dodatni wynik testu na Covid-19, ale nie ma symptomów choroby. Przekazał ponadto, że zakażonych jest też dwoje z jego dzieci.

Justin Trudeau
By The White House - https://twitter.com/WhiteHouse/status/1142802252261994497, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80834884

- Dziś rano otrzymałem pozytywny wynik testu na Covid-19. Czuję się dobrze i w tym tygodniu będę pracować zdalnie, zgodnie z zaleceniami publicznej służby zdrowia. Wszystkich proszę, by się zaszczepili i by przyjęli również dawkę przypominającą

 - napisał Trudeau w mediach społecznościowych.

Trudeau otrzymał dwie dawki szczepionki, a 4 stycznia br. także dawkę przypominającą. W minionym tygodniu szef rządu informował, że po kontakcie z osobą zakażoną, do którego doszło w środę wieczorem, pozostaje w izolacji przez pięć dni, zgodnie z zaleceniami lekarzy.

„To wyzwanie, wobec którego staje moja rodzina i ja, ale nie ma w tym nic niezwykłego czy specjalnego. To wyzwanie, które zna zbyt wielu Kanadyjczyków i ludzi na całym świecie”

- powiedział Trudeau.

W marcu 2020 r. Trudeau przebywał przez 14 dni w domu na kwarantannie, gdy jego żona, Sophie Trudeau, miała pozytywny wynik testu. Premier nie miał wówczas żadnych symptomów. W grudniu ubiegłego roku. Trudeau informował o testach i monitorowaniu na wypadek ewentualnych symptomów, gdy kilku pracowników biura otrzymało pozytywne wyniki testów.

Premier Kanady i jego rodzina przebywają obecnie w nieznanym miejscu. Decyzja o przeniesieniu z rezydencji Rideau Hall zapadła w weekend, gdy do Ottawy dotarli demonstranci protestujący przeciwko zasadom bezpieczeństwa związanym z Covid-19, w tym przeciwko obowiązkowi szczepień dla kierowców ciężarówek przekraczających granicę, nałożonemu tak przez Kanadę jak i USA.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Justin Trudeau #Kanada #koronawirus

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo