Poniedziałek z "Codzienną". Premier w Madrycie o Rosji i nie tylko

Poniedziałkowa „Codzienna” : Premier w Madrycie o Rosji i nie tylko, wywiad z porucznik Anną Michalską i kolejne pomysły na zacieśnienie unijnej integracji.

Ale zanim przejdziemy do najciekawszych artykułów z poniedziałkowego wydania „Codziennej”, ważne ogłoszenie:
Zmiana ceny 

Długo broniliśmy się przed podwyżką „Codziennej”, jednak z uwagi na galopujące koszty druku i papieru zmuszeni jesteśmy do podniesienia jej ceny. Od 1 lutego br. wydania od poniedziałkowego do czwartkowego będą kosztowały 3,50 zł, a weekendowe 4,50 zł. Liczymy, że zostaną Państwo z nami. 

Premier Morawiecki: Zatrzymać imperialny sen Putina

Nikt nie wie, do czego posunie się Władimir Putin, ale wszyscy wiemy, do czego jest w stanie się posunąć, dlatego trzeba go powstrzymać – powiedział premier RP Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika „El Mundo”. W weekend w Madrycie odbył się kongres europejskich partii prawicowych zorganizowany przez hiszpańskie ugrupowanie VOX, o spotkaniu i jego założeniach piszemy w poniedziałkowej „Codziennej” ( autor: Beata Mańkowska)

Ponadto w numerze:

NATO wzmocni wschodnią flankę

Kolejne ruchy Kremla świadczą o tym, że Rosja przygotowuje się do ataku na Ukrainę. Agencja Reutera podała, że Rosja zaczęła dostarczać krew i środki medyczne na granicę z Ukrainą. Zachód ostrzega Moskwę przed konsekwencjami agresji i planuje wzmocnienie wschodniej flanki. (autor: Petar Petrović)

Wywiad z porucznik Anną Michalską:

Pani Rzecznik, jak będzie przebiegała budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej?  - pyta rzecznika prasowego Straży Granicznej Hubert Kowalski.

Porucznik Anna Michalska: Bariera będzie trwałym elementem systemu ochrony granicy. Ma pomóc w zabezpieczeniu jej nienaruszalności. To największa w historii Straży Granicznej inwestycja budowlana. Będzie realizowana na długości ponad 186 km i zostanie podzielona na cztery odcinki. Celem jest maksymalne skrócenie czasu budowy, a więc prace będą prowadzone równolegle. Ogrodzenie będzie miało 5,5 metra wysokości. Wśród elementów zabezpieczenia będą m.in.: stalowe słupy zwieńczone zwojem z drutu, czujniki ruchu, kamery. 

Głos obywateli czy federalistów? – zastanawiają się Olga Doleśniak-Harczuk i Antoni Opaliński (PR24), autorzy podcastu „Berlińskie Espresso” w artykule poświęconym Konferencji na rzecz Przyszłości Europy:

Miniony tydzień w Unii Europejskiej upłynął pod znakiem zagrożenia ze strony Rosji, co nie znaczy, że unijna machina spowolniła. Wręcz przeciwnie. W dniach 20-22 stycznia w Strasburgu odbyły się obrady trzeciej sesji plenarnej w ramach Konferencji ws. Przyszłości Europy a 27 stycznia dotychczasowym wynikom prac Komisji godzinną debatę poświęcili posłowie Bundestagu. Jaki potencjał ma format przyjęty przez pomysłodawców konferencji przedstawianej jako historyczny moment w dziejach UE? Czy przyjęcie głównych zaleceń może stanowić pierwszy krok ku realizacji hasła „Więcej Europy”? W artykule wypowiadają się politycy i eksperci z Polski i z Niemiec.

Dobrego tygodnia!
 

 

 


Źródło: Gazeta Polska Codziennie

odh
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo