Nieoficjalnie. Prezes PiS: trzeba było działać jak Rosja była "słaba", dziś widzimy skutki polityki ustępstw

Dzisiaj mamy konsekwencje prowadzonej wobec Rosji polityki ustępstw - miał powiedzieć Jarosław Kaczyński podczas spotkania z Klubem Ambasadorów Mówiących po Polsku. Według nieoficjalnych ustaleń, prezes PiS zwrócił uwagę, że Europa Zachodnia popełniła błąd w latach 90-tych. "Rosja była "słaba", należało postawić pewien mur, którego nie da się przekroczyć." - stwierdził.

Jarosław Kaczyński
Twitter/ Prawo i Sprawiedliwość

W piątek wieczorem w ambasadzie Węgier odbyło się spotkanie Klubu Ambasadorów Mówiących po Polsku, w którym wzięło udział ponad 20 ambasadorów akredytowanych w Warszawie, a także wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Gospodarzem spotkania była ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács.

Jak przekazała jedna z osób obecnych na spotkaniu, było to najliczniejsze spotkanie, jakie się dotąd odbyło w ramach tego Klubu. Uczestniczyli w nim m.in. ambasadorowie Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch, Austrii i Wielkiej Brytanii.

Według źródła spotkanie odbyło się w bardzo dobrej atmosferze, a szef PiS podczas wystąpienia przedstawił ocenę sytuacji polityczno-społecznej w Europie, ale nie tylko. Nawiązywał m.in. do obecnej sytuacji wokół Ukrainy.

"Prezesa Kaczyński wskazywał, że Europa Zachodnia popełniła błąd, bo gdy w latach 90-tych Rosja była "słaba" należało postawić pewien mur, którego nie da się przekroczyć. Niestety była ciągła polityka ustępstw i dzisiaj są tego konsekwencje”

– wynika z relacji źródła.

Po wystąpieniu szefa PiS odbyła się tura pytań; ambasadorzy pytali głównie o sytuację gospodarczą Polski, walkę z inflacją, a także o Polski Ład.

Według źródła, jeden z ambasadorów miał ocenić, że Polska bardzo dobrze radzi sobie gospodarczo, choć zwracał uwagę na poziom inflacji i pytał jak nasz kraj zamierza sobie z nią poradzić. Pytał też, jak Kaczyński ocenia bilans Polski w UE. Z kolei inny ambasador pytał o obawy związane z atakiem Rosji na Ukrainę.

Źródło zaznaczyło, że podczas spotkania nie pojawiła się kwestia wymiaru sprawiedliwości. 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Jarosław Kaczyński

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo