Pogoda stworzyła okazję dla migrantów. WOT reaguje

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zabezpieczają możliwy kanał do nielegalnego przerzutu migrantów, który stworzyła pogoda. Jak przekazano na Twitterze, w związku z ochłodzeniem, zamarzły bagna, które mogą być wykorzystane do nielegalnych prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. "Terytorialsi" ustawią w tych miejscach zabezpieczenia.

Twitter/@terytorialsi

Wojska Obrony Terytorialnej całodobowo wspierają służby na granicy-polsko białoruskiej. Tym razem, muszą odpowiedzieć na skutki warunków atmosferycznych.

Warto dodać, że presja na wchodzie Polski wciąż występuje. Z czwartku na piątek granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 21 osób. Dziś, tylko do godziny 7 rano, służby zatrzymały już 18 migrantów. 

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu ub.r. odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl, twitter

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo