Polska siła w Willingen! Doskonałe wiadomości przed igrzyskami w Pekinie

Polscy skoczkowie pokazali doskonałą formę przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. W prologu przed zawodami Pucharu Świata w Willingen triumfował Kamil Stoch, a w najlepszej dziesiątce było czterech Biało-czerwonych.

Kamil Stoch wrócił na skocznie w wielkim stylu
Fot. Tomasz Jedrzejowski / Gazeta Polska

Kamil Stoch wrócił po kontuzji do skakania w stylu godnym największego mistrza. Polak wygrał piątkowy prolog w Willingen skacząc 146 metrów. Drugie miejsce ze stratą 0,1 pkt do Stocha zajął Austriak Daniel Huber - 141 m, a trzecie Słoweniec Anze Lanisek - 137,5 m. Na czwartej pozycji został sklasyfikowany Piotr Żyła - 143 m, na siódmej Dawid Kubacki - 140,5 m i na dziewiątej Paweł Wąsek - 140,5 m.

Polscy skoczkowie odzyskali moc

Na 16. pozycji prolog zakończył Stefan Hula po lądowaniu na 124,5 m. Polacy skakali w dobrych warunkach wietrznych, po próbach Wąska i Kubackiego jury skróciło rozbieg z 13. do 12. belki. Z udziału w prologu zrezygnowali lider klasyfikacji pucharowej Niemiec Karl Geiger i wicelider Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Kamil Stoch - powrót mistrza

Za niecały tydzień w Pekinie rozpoczynają się zimowe igrzyska olimpijskie, na których Kamil Stoch może się włączyć do walki o kolejny medal. Polak jest jednym z najwybitniejszych skoczków w historii tej dyscypliny. Trzykrotnie na igrzyskach zdobywał złote medale w zawodach indywidualnych.

Program Pucharu Świata w Willingen:

sobota, 29 stycznia
15.00 - seria próbna
16.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

niedziela, 30 stycznia
13.30 - kwalifikacje
15.15 - pierwsza seria konkursu indywidualnego 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Kamil Stoch #Puchar Świata w skokach ##skijumpingfamily

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo