Z OSTATNIEJ CHWILI

Hubert Hurkacz przegrał z hiszpańskim tenisistą Alejandro Davidovichem Fokiną 6:7 (4-7), 4:6, 7:5, 6:2, 6:7 (8-10) w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu • • •

Gala Najmana w Wieluniu promowana przez znanego gangstera nie odbędzie się . Umowa została rozwiązana

Gala MMA-VIP-4 w Wieluniu nie odbędzie się . Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron - poinformował dziś wieczorem na profilu społecznościowym Wielunia burmistrz Paweł Okrasa. Wyjaśnił, że zrobił to między innymi z powodu "bezpardonowego ataku" na jego najbliższych.

fot. UM Wieluń / wielun.naszemiasto.pl

- W Wieluniu nie będzie w marcu gali sztuk walki MMA - podał w piątek wieczorem burmistrz miasta Paweł Okrasa.

"W związku z bezpardonowym atakiem na moich najbliższych oraz po licznych rozmowach z moimi współpracownikami (...) oraz mieszkańcami gminy Wieluń, którzy wyrazili negatywną opinię co do organizacji gali MMA-VIP-4, po konsultacji z Panem Marcinem Najmanem, podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu umowy na wynajęcie hali WOSiR na organizację gali za porozumieniem stron"

- napisał w oświadczeniu Paweł Okrasa na profilu społecznościowym miasta.

Samorządowiec zmienił zdanie w piątek po południu i poinformował, że jest bardzo prawdopodobne, że jeszcze w piątek nastąpi rozwiązanie umowy na organizację gali MMA w hali w Wieluniu. Widowisko z udziałem zawodników rozmaitych sztuk walki miało się odbyć w tym mieście na początku marca. Promował ją Andrzej Zieliński ps. Słowik - były szef tzw. mafii pruszkowskiej.

Początkowo miały być Kielce...

Gala miała się odbyć w Kielcach, ale miasto się wycofało z organizacji. Ostatecznie, pomimo sprzeciwu radnych z Wielunia, burmistrz miasta Paweł Okrasa do piątkowego popołudnia informował media, że umowa wynajmu hali na tę imprezę została zawarta i nie można się z niej wycofać.

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wydał w piątek oświadczenie w sprawie planowanej gali MMA w Wieluniu skierowane do burmistrza miasta.

"Niedopuszczalnym jest czynienie z przestępstwa cnoty, a z przestępcy fajnego bohatera, a z takim przypadkiem mamy do czynienia w ramach gali MMA w Wieluniu. Ta kwestia nie podlega dyskusji czy relatywizacji"

- napisał wojewoda.

"Decyzja o udostępnieniu hali sportowej należącej do Wielunia w celu organizacji wydarzenia promującego osoby z prawomocnymi wyrokami za kierowanie grupą przestępczą i aktualnie będącymi w zainteresowaniu prokuratury stanowi nie tylko ewenement w skali całego kraju, ale dodatkowo kompromituje zwolenników tej inicjatywy, miasto Wieluń oraz psuje renomę całego województwa łódzkiego"

- podkreślił Bocheński.

"Sprawa może być rozwiązana jeszcze w piątek wieczorem z korzyścią dla wszystkich stron"

- powiedział po południu burmistrz. Nie ukrywał, że zmiana decyzji ma związek z bezpieczeństwem jego rodziny i dobrem miasta.

"Niestety w tej chwili fala agresji, która przetacza się przez media społecznościowe, jest tak duża, że zagraża bezpieczeństwu mojej rodziny"

- dodał Okrasa

 


Źródło: Niezalezna.pl, PAP

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo