Z OSTATNIEJ CHWILI

15 osób zabitych, w tym 14 uczniów, w strzelaninie w szkole podstawowej w Teksasie w USA. Zabójca nie żyje • • •

Piotr Żyła błysnął formą w Willingen. Polski mikst jednak daleko za podium

Polska zajęła szóste miejsce w konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich drużyn mieszanych w niemieckim Willingen. Wygrała Słowenia przed Norwegią i Austrią. Z dobrej strony w polskiej ekipie pokazał się Piotr Żyła.

Piotr Żyła
Fot. Tomasz Jedrzejowski / Gazeta Polska

W ekipie Biało-czerwonych najlepiej w piątkowym mikście na skoczni w Willingen spisał się Piotr Żyła. W pierwszej serii osiągnął 141 m, w drugiej wylądował na 129 m. Przez ostatnie kilka dni "Wiewiór" przebywał na kwarantannie z powodu dodatniego wyniku testu PCR. Do składu na piątkowe zawody został wstawiony tuż przed konkursem, gdyż dopiero w czwartek późnym wieczorem dotarł na miejsce, gdy dwa kolejne testy nie wykryły w jego organizmie koronawirusa.

Żyła i Kubacki stanowili o sile polskiej drużyny

W drugiej serii formą błysnął Dawid Kubacki. W pierwszym skoku uzyskał odległość 119,5 m, a w ponownej próbie osiągnął 137,5 m. Nie zachwyciły natomiast obie Polki. Kinga Rajda uzyskała 98 i 94,5 m, a Nicole Konderla - 88,5 i 88 m.

W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej triumfowała Austriaczka Marita Kramer. W pierwszej serii miała najdalszą próbę - 144,5 m, w drugiej uzyskała 137 m. Żyła został sklasyfikowany na czwartym miejscu, za Kramer, Norwegiem Mariusem Lindvikiem i Słoweńcem Anze Laniskiem.

Słowenia bezkonkurencyjna w Willingen

Konkurs par mieszanych został rozegrany po raz czwarty w historii Pucharu Świata w skokach narciarskich. W 2012 oraz 2013 roku rywalizowano na skoczni normalnej w Lillehammer. Pierwsze zawody wygrali Norwegowie, drugie Japończycy. Rok temu w Rasnovie ponownie zwyciężyli Skandynawowie.

Na sobotę i niedzielę w Willingen zaplanowane są dwa konkursy indywidualne, ostatnie przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Piotr Żyła #Willingen ##skijumpingfamily

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo