Zakończyły się obrady RBN. Prezydent: „Na polskiej scenie politycznej jest poczucie głębokiej odpowiedzialności”

- Bezpieczeństwo, suwerenność, wolność Ukrainy, tak samo jak Białorusi, są kwestiami, dla nas ważnymi, strategicznymi. Cieszę się, że na polskiej scenie politycznej jest poczucie głębokiej odpowiedzialności za te sprawy - powiedział prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Twiiter @prezydentpl

Trzy godziny trwały w piątek obrady Rady Bezpieczeństwa Narodowego, która omówiła bieżącą sytuację związaną z groźbą inwazji rosyjskiej na Ukrainę.

Trudna sytuacja 

Po tym spotkaniu prezydent ocenił, że obecna sytuacja "w przestrzeni międzynarodowej jest trudna". - To sytuacja najbardziej specyficzna od 1989 r. biorąc pod uwagę skalę relokacji wojsk Federacji Rosyjskiej - powiedział Duda.

- Mamy od czynienia z ogromnymi ruchami wojsk rosyjskich

- dodał.

Prezydent podkreślił, że dla Polski ta sytuacja jest ważna. - Jesteśmy członkiem NATO i UE. Jesteśmy państwem bezpośrednio sąsiadującym z Ukrainą i Białorusią. Bezpieczeństwo, suwerenność, wolność Ukrainy, tak samo jak Białorusi, są kwestiami, dla nas ważnymi, strategicznymi. Cieszę się, że na polskiej scenie politycznej jest poczucie głębokiej odpowiedzialności za te sprawy" - powiedział prezydent.

- Bardzo dziękuję wszystkim za to spotkanie, za obecność z jednej strony, ale przede wszystkim dziękuję za niezwykle konstruktywną atmosferę tego spotkania

- powiedział prezydent po zakończeniu posiedzenia RBN.

Ważne spotkanie 

Jak ocenił, "jeżeli często mówimy, że byłoby dobrze, gdyby Polacy umieli usiąść przy jednym stole i umieli spojrzeć na siebie z życzliwością i rozmawiać o ważnych polskich sprawach w sposób spokojny i konstruktywny, to właśnie była atmosfera dzisiejszego spotkania".

Zapewnił, że wszyscy obecni na spotkaniu RBN wypowiedzieli się i przedstawili swoje stanowiska. -  Ja, premier oraz ministrowie w szczegółach przekazaliśmy informacje przedstawicielom klubów i kół parlamentarnych o tym, jaka jest obecnie znana nam sytuacja w przestrzeni międzynarodowej wokół Ukrainy i także na Białorusi, jak to wygląda z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski - poinformował prezydent Duda.

- Mam nadzieję, ze wszystkie działania prowadzone na forum parlamentarnym i rządowym te, które dotyczą kwestii związanych z bezpieczeństwem i budowaniem spokoju w przestrzeni międzynarodowej wokół nas, będą przebiegały w podobnej atmosferze i w podobny sposób

- mówił prezydent Duda.

 

 


Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo