Kierowca z zakazem miał zawieźć wycieczkę do Włoch

W Płocku podczas kontroli autokaru, który wyjeżdżał z wycieczką do Włoch, policjanci ustalili, że jego 49-letni kierowca ma, wystawiony w połowie 2021 r., sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie on przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak poinformowała w piątek asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, do zdarzenia doszło, gdy funkcjonariusze tamtejszego wydziału ruchu drogowego udali się na zaplanowaną kontrolę autokaru, zgłoszoną przed wyjazdem grupy osób na wycieczkę do Włoch.

"Kierowca autokaru miał wyruszyć w liczącą ponad tysiąc kilometrów trasę. Policjanci jak zawsze wnikliwie sprawdzili pojazd. Stan techniczny nie wzbudził zastrzeżeń funkcjonariuszy. Jednak po sprawdzeniu uprawnień kierowcy okazało się, że od połowy 2021 r. 49-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów" - przekazała asp. Kowalska. Dodała, iż w związku z ustaleniami policjantów nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz przed sądem. "Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności" - podkreśliła.

Asp. Kowalska przypomniała, że już z początkiem przyszłego tygodnia uczniowie z woj. mazowieckiego rozpoczynają ferie zimowe. W związku z tym, jak zapowiedziała, "policjanci podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym i kontrolują autokary oraz kierowców wiozących osoby na zimowy wypoczynek". "Apelujemy do rodziców o zwrócenie szczególnej uwagi na stan techniczny pojazdów, którymi podróżują dzieci. W sytuacji jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z policją" - zaznaczyła asp. Kowalska.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo