Pokazać siłę wobec globalistycznej „elity”. Hiszpanie organizują szczyt europejskiej prawicy

"Ten szczyt jest bardzo ważny. Pokazujemy w ten sposób naszą siłę wobec tej globalistycznej "elity", która chce nam narzucić agendę 2030, czy 2050" - mówi o rozpoczynającym się dzisiaj w Hiszpanii spotkaniu europejskiej prawicy tamtejsza polityk, Maria Teresa Lopez Alvarez. Zdaniem Lopez, unijni włodarze chcą narzucić całej wspólnocie przymusową "jednolitość" w kwestiach takich, jak np. polityka gender. W rozmowie z Michałem Rachoniem deputowana zaapelowała do Polaków, by strzegli swoich granic przed "barbarzyńską inwazją" nielegalnych imigrantów.

María Teresa López Álvarez
printscreen TVP Info

Walka z depopulacją, obrona suwerenności energetycznej państw europejskich oraz współpraca obronna - mają być głównymi tematami podczas sobotniego spotkania w Madrycie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych. PiS reprezentował będzie m.in. premier Mateusz Morawiecki. Gospodarzem spotkania pod hasłem: "Obronić Europę” jest lider prawicowej partii Vox, Santiago Abascal. Rozpocznie się ono w piątek od wspólnej kolacji liderów ugrupowań, a na sobotę zaplanowano dwie sesje robocze.

Na temat szczytu wypowiedziała się dla polskich mediów María Teresa López Álvarez (Vox), deputowana do hiszpańskiego parlamentu z Ceuty.

Ten szczyt jest bardzo ważny, cieszymy się, że będzie miał miejsce w Hiszpanii. W regionie Kastylia i Leon będą niedługo (13.02. - przyp. red.) wybory i to też istotne. Chcemy to wykorzystać, żeby nas głos wybrzmiał jeszcze silniej. Chcemy odzyskać Europę suwerennych narodów. Pokazujemy w ten sposób naszą siłę wobec tej globalistycznej "elity", która chce nam narzucić agendę 2030, czy 2050

- mówiła Teresa López Álvarez w programie "#Jedziemy".

Michał Rachoń zauważył, że określenie "suwerenne narody" nie jest zbyt lubianym przez władze Unii Europejskiej, pytając o powody takiej niechęci.

Cóż, ze względu na to, że chcą, abyśmy zatracili tożsamość. Aby kraje nie miały własnej tradycji, żeby Europa była jednolita, taka sama, z taką samą polityką we wszystkich obszarach, chociażby gender, czy stylu życia

- odparła parlamentarzystka.

W programie poruszony został także wątek budowy zapory na granicy z Białorusią. A to dlatego, że Ceuta - będąca hiszpańską eksklawą w Afryce, buduje właśnie zaporę na swojej granicy z Marokiem.

Chcę powiedzieć Polakom, aby angażowali się zawsze na rzecz obrony swoich granic, swojego kraju. Tutaj w Ceucie widzimy, że jak to mówi Jorge Buxade (europarlamentarzysta z Katalonii - przyp. red), że ta inwazja jest barbarzyńska. W Ceucie jest to dla nas cierpienie

- przyznała Teresa Lopez.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

#Teresa Lopez #María Teresa López Álvarez #partia VOX #Hiszpania #Ceuta #migranci #zapora na granicy

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo