Były poseł zatrzymany przez CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego posła Grzegorza J. w sprawie korupcji oraz powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych - informują służby. J. był posłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w latach 2005-19.

cba.gov.pl

Wydział komunikacji społecznej Biura poinformował, że zatrzymania byłego posła dokonali w Rybniku (woj. śląskie) funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA w śledztwie nadzorowanym przez lubelski wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie.

"Czynności mają związek z postępowaniem dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej w latach 2016-18" - przekazał wydział. Śledztwo ponadto dotyczy powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i podejmowania się w zamian za łapówki pośrednictwa w załatwieniu spraw.

W prokuraturze Grzegorzowi J. postawiono zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w zamian za rekomendowanie i przyczynienie się do powołania osób na stanowiska w spółkach z udziałem Skarbu Państwa.

J. usłyszał też zarzuty związane z powoływaniem się na wpływy w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej oraz wywieraniem wpływu na decyzje podejmowane przez dyrektora jednego z przedsiębiorstw państwowych. Prokuratura uważa, że w ten sposób przekroczył uprawnienia do podejmowania interwencji poselskiej w tym przedsiębiorstwie - podał wydział.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#CBA #Prawo i Sprawiedliwość #poseł #Grzegorz J.

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo