Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent podpisał ustawę o szczególnym wsparciu podmiotów poszkodowanych w związku z sytuacją na Odrze • • •

Pogoda nie rozpieszcza. Polskę czekają silny wiatr i opady

Dziś po południu i wieczorem pochmurnie i wietrznie. Porywy wiatru nad morzem osiągną 90 km/h. Na wschodzie należy się spodziewać opadów śniegu i deszczu ze śniegiem - powiedziała synoptyk IMGW Ilona Bazyluk.

12019 / CC0

IMGW prognozuje, że od popołudnia do wieczora będzie zachmurzenie duże i całkowite. - Na wschodzie kraju opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura od 1 st. C na wschodzie do 7 stopni na północnym zachodzie, 4 stopnie Celsjusza w centrum - przekazała Ilona Bazyluk.

Wiatr na przeważającym obszarze kraju osiągnie w porywach do 65 km/h. IMGW wydało obowiązujące do rana w piątek ostrzeżenie o silnym wietrze nad morzem.

- Tam porywy wiatru mogą osiągnąć 90 km/h

 - dodała synoptyk.

- Wieczorem temperatura na Podkarpaciu i Małopolsce wyniesie -1 st. C, w centrum 2 stopnie. Na północnym zachodzie 4 st. C - podała. Będą nasilały się opady deszczu ze śniegiem.

W nocy natomiast spadnie śnieg. Pokrywa śnieżna w górach może osiągnąć 8 cm. - Temperatura w nocy od -2 stopni w Zakopanem do 3 stopni na zachodzie kraju. W centrum między 0 a 1 st. C - prognozuje synoptyk IMGW.
 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo