Zmowa przetargowa? CBA zatrzymało sześć osób

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało sześć osób podejrzewanych o udział w zmowie przetargowej przy zakupach rzeczy z magazynów Agencji Mienia Wojskowego. Wydział Komunikacji społecznej CBA podał, że sprawa ma zasięg ogólnokrajowy, a na trop procederu wpadli agenci CBA oraz żandarmi wojskowi. Zatrzymań w woj. pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim oraz śląskim dokonali funkcjonariusze poznańskiej delegatury CBA.

CBA zatrzymało sześć osób
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Podczas przeszukań miejsc prowadzenia działalności gospodarczej oprócz dokumentacji i elektronicznych nośników danych funkcjonariusze zabezpieczyli mienie o łącznej wartości powyżej 100 tys. zł, 2,8 tys. euro oraz 12 tys. dolarów. W śledztwie prowadzonym pod nadzorem wydziału ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu siódma osoba została wezwanie do prokuratury.

Śledczy podejrzewają, że zatrzymani przez CBA mają związek z możliwymi nieprawidłowościami w organizowanych przez Oddziały Regionalne AMW w całym kraju publicznych przetargach na sprzedaż ruchomych rzeczy nie podlegających koncesjom oraz odpadów.

Według śledczych w tzw. zmowy przetargowe wchodziło kilku przedsiębiorców działających w branży obrotu złomem oraz odpadami. Dla osiągnięcia korzyści brali udział w przetargach w formie licytacji prowadząc je tak, by kupić sprzedawane rzeczy i odpady po minimalnych cenach - cenach wywoławczych, a potem sprzedawali je z zyskiem.

- Zatrzymani działali zmową przetargową na szkodę Skarbu Państwa oraz osób biorących udział w przetargach. Dotychczasowa wartość zweryfikowanych w śledztwie przetargów wynosi ponad pół miliona złotych

- podano. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze. Śledczy przewidują, że sprawa będzie się dalej rozwijać i nie wykluczają kolejnych zatrzymań

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#CBA #zmowa przetargowa

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo