Policyjny pościg zakończył się znalezieniem... ponad kilograma narkotyków

Zielonogórscy policjanci zatrzymali po pościgu 23-latka, który nie zatrzymał się kontroli drogowej. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli ponad kilogram zakazanych substancji – poinformowała dziś Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

zielona-gora.policja.gov.pl

Najbliższe trzy miesiące młody mężczyzna spędzi w areszcie. Przed sądem odpowie m.in. za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu. Grozi za to do 10 lat więzienia. Ma też zarzut niezatrzymania się do kontroli, a po wynikach badań krwi i opinii biegłego może usłyszeć jeszcze zarzut jazdy pod wpływem narkotyków.

"23-latek jest dobrze znany zielonogórskim policjantom zajmującym się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ponieważ był zatrzymywany za tego typu przestępstwa. Teraz do swojej kolekcji dołożył kolejne zarzuty"

– powiedziała Barska.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w miniony weekend. Patrolujący miasto policjanci chcieli zatrzymać do kontroli peugeota 508 z trzema osobami w środku. Kierujący jednak zignorował ich sygnały i zaczął uciekać. Do pościgu włączyły się dwa inne patrole.

Kierujący uciekając policjantom wyjechał z miasta na drogę do podzielonogórskiej wsi. Tam osobówka została skutecznie zablokowana przez policyjny radiowóz, uniemożliwiając uciekającemu dalszą jazdę.

W samochodzie były trzy osoby, oprócz kierującego pasażerka i pasażer. Badanie narkotestem wykazało w organizmie kierowcy obecność amfetaminy i marihuany. Pobrano od niego krew do dalszych badań. Jego znajomi po przesłuchaniu zostali zwolnieni.

Zgodnie z procedurą, zielonogórscy mundurowi przeszukali mieszkanie 23-latka, w którym znaleźli ponad kilogram marihuany, amfetaminę, porcje haszyszu i tabletki ecstasy. Ponadto były tam woreczki strunowe, wagi elektroniczne i telefony komórkowe.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo