Strajk w Solarisie. W piątek odbędą się negocjacje z zarządem

W piątek odbędą się negocjacje strajkujących pracowników Solaris Bus & Coach z zarządem firmy. W spotkaniu udział weźmie także przewodniczący Rady Dialogu Społecznego Andrzej Radzikowski - poinformował przewodniczący OM OPZZ "Konfederacja Pracy" Wojciech Jasiński.

Fabryka Solarisa, Bolechowo
By Solaris - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24324792

Od poniedziałku w zakładach Solaris Bus & Coach trwa strajk generalny. Strajkujący domagają się wzrostu wynagrodzenia w wysokości 800 zł brutto dla każdego pracownika. Organizatorami strajku są Solidarność i OPZZ "Konfederacja Pracy".

W czwartek w hali produkcyjnej firmy pojawili się przedstawiciele zarządu Solarisa. Jak powiedział Polskiej Agencji Prasowej przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej OPZZ "Konfederacja Pracy" Wojciech Jasiński, "sytuacja wyglądała tak, że prezes spółki razem z zastępcą zeszli na halę produkcyjną, chcieli porozmawiać w małych grupkach ze strajkującymi pracownikami, ale kiedy pojawili się na hali, natychmiast zeszli się wszyscy strajkujący pracownicy" – podkreślił.

Dodał, że "przebieg spotkania był bardzo emocjonalny (...). Panowie prezesi zostali pożegnani przez załogę buczeniem, gwizdami i krzykami załogi".

"Myśmy, jako przedstawiciele związku nawet się za bardzo nie odzywali, oddaliśmy głos załodze. I pracownicy w bardzo emocjonalny i gwałtowny sposób wyrażali swoje niezadowolenie"

– zaznaczył  Jasiński.

"Skończyło się na tym, że jutro mamy rozmawiać z władzami firmy, i jednocześnie na tym spotkaniu będzie pan Andrzej Radzikowski (przewodniczący Rady Dialogu Społecznego – red.), i będzie również pan Michał Lewandowski, przewodniczący zarządu krajowego OPZZ Konfederacja Pracy"

– wskazał.

W środę rzecznik spółki Solaris Bus & Coach Mateusz Figaszewski informował, że "wbrew przekazywanym informacjom, od początku tygodnia wszystkie nasze zakłady kontynuują, z mniejszymi lub większymi utrudnieniami, swoją pracę".

"We wtorek wykonaliśmy trzy z ośmiu zaplanowanych autobusów. Odbiory pojazdów, przy współudziale naszych klientów, prowadzone są zgodnie z planem"

– powiedział

Mateusz Figaszewski. 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo