Mieszkania na terenie dawnego dworca

RebeccaMartinez
pixabay.com CC creative commons

Około 800 mieszkań w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego powstanie przy ul. Starkiewicza w Szczecinie. Nowe osiedle zostanie zrealizowane na obszarze dawnego dworca towarowego Pomorzany. Za realizację inwestycji będzie odpowiedzialna spółka celowa, do której PKP SA przekazało aport w postaci gruntu, z kolei pełne finansowanie projektu zapewni Fundusz Mieszkań dla Rozwoju, którego aktywami zarządza spółka PFR Nieruchomości.

Śródmieścia w odległości około 2 km od ścisłego centrum miasta. Zgodnie z wstępnymi założeniami, osiedle będzie składało się z dziewięciu budynków z mieszkaniami na wynajem, a także z części rekreacyjno- usługowej. Na obszarze inwestycji znajduje się wiata peronowa oraz dawne budynki magazynowe ujęte w ewidencji zabytków, które zostaną zaadaptowane do współczesnych funkcji. Wybór pracowni architektonicznej, która opracuje dokumentację projektową dla szczecińskiej inwestycji ruszy w drugim kwartale 2022 r.

Osiedle przy ul. Starkiewicza będzie kolejnym przedsięwzięciem realizowanym we współpracy z PKP SA. W 2021 r. zawiązano spółkę celową do realizacji około 400. mieszkań przy ulicy Białowieskiej we Wrocławiu. Obecnie trwa postępowanie, które wyłoni projektantów osiedla.
Spółka PFR Nieruchomości odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego - Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju posiada w swojej ofercie około 4,6 tysiąca mieszkań w ponad 30. lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach - Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Osiedle przy ul. Starkiewicza będzie pierwszą inwestycją na terenie Szczecina, ale drugą w województwie. W zachodniopomorskim Sianowie trwa budowa 168 mieszkań.Artykuł pochodzi ze strony filarybiznesu.pl

 


Źródło: filarybiznesu.pl

#Filary Biznesu

Maciej Pawlak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo