Szef rosyjskiego MSZ: „My nigdy nikogo nie napadaliśmy. Zawsze nas atakowano”

Podczas wczorajszej konferencji prasowej szef rosyjskiego MSZ, Siergiej Ławrow, powiedział, że Rosja nigdy nikogo nie zaatakowała, ponieważ to zawsze ją atakowano. - Ci, którzy to robili, zawsze dostawali to, na co zasłużyli - oświadczył. Jego wypowiedź nie ma jednak pokrycia w rzeczywistości, o czym przypominają internauci.

Od lewej: Siergiej Ławrow, Wojska sowieckie wkraczające do Polski, 17 września 1939 r.
By Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53485717, Autorstwa Anonimowy - http://karski.muzhp.pl/wojna_17_wrzesnia.html, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1398870

W rozmowie z dziennikarzami Ławrow powiedział, że Rosja w kontekście sytuacji na Ukrainie jest gotowana "na każdy rozwój wydarzeń", a o swoje bezpieczeństwo zadba "w najbardziej niezawodny sposób". 

"Widzimy, że nasi zachodni koledzy pogrążeni są, i nie jest to przesada, w jakiegoś rodzaju "wojennym szaleństwie", mówią tylko o tym - ukarzemy was, zaatakujecie, my was ukarzemy i uratujemy Ukrainę"

- mówił szef rosyjskiego MSZ. 

"Nigdy nikogo nie zaatakowaliśmy"

Ławrow ocenił, że Zachód określa swoje stanowisko "w sposób histeryczny". Dodał również, że Rosja nigdy nikogo nie atakowała, ponieważ to ją atakowano...

"Jesteśmy gotowi na każdy rozwój sytuacji. Nikogo nie zaatakowaliśmy, zawsze nas atakowano, a ci, którzy to robili, zawsze dostawali to, na co zasłużyli"

- powiedział.

Zadeklarował, że Rosja będzie chroniła bezpieczeństwa swoich obywateli "w najbardziej niezawodny sposób". 

"Nie ma bardziej agresywnego państwa niż Rosja"

Kłamliwa wypowiedź szefa rosyjskiej dyplomacji wywołała ogromne poruszenie w sieci. Internauci przypominają, jak w przeszłości wyglądały pokojowe działania Rosji.

"Nie ma chyba sąsiada, którego by nie napadli, anektowali. Nie ma tym samym bardziej agresywnego państwa niż Rosja"

- czytamy. 

 


Źródło: tass.com, twitter.com, niezalezna.pl

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo