BBN: Pilne konsultacje ws. Ukrainy

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch i szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch wezmą w czwartek udział w pilnych konsultacjach prezydenckich doradców z Polski i państw bałtyckich w związku z wydarzeniami wokół Ukrainy – poinformowało BBN.

fot: Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

Szefowie prezydenckich Biur, "na polecenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wezmą dziś w Wilnie udział w konsultacjach głównych prezydenckich doradców ds. bezpieczeństwa i spraw zagranicznych z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii" – przekazało BBN.

"Konsultacje zostały zwołane w trybie ponadstandardowym w związku z postępującą destabilizacją sytuacji bezpieczeństwa w regionie w obliczu groźby rosyjskiej inwazji na Ukrainę"

– poinformowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Prezydenccy doradcy z krajów bałtyckich i Polski mają omówić "obecny stan i perspektywy dialogu na linii Zachód-Rosja, obecną sytuacja na Białorusi, w tym w kontekście planowanych rosyjsko-białoruskich ćwiczeń wojskowych, oraz projekty wspólnych działań nakierowanych na wzmocnienie bezpieczeństwa państw wschodniej flanki NATO i wsparcia Ukrainy w razie dalszej eskalacji napięcia przy granicach z Ukrainą".

Sytuacja wokół granic Ukrainy była w ostatnich dniach tematem narad prezydenta z przedstawicielami kancelarii premiera, MON, MSZ, MSWiA, sił zbrojnych i służb specjalnych. W poniedziałek wieczorem Andrzej Duda wziął udział w telekonferencji prezydenta USA Joe’ego Bidena z przywódcami Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec, szefami Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej oraz sekretarzem generalnym NATO. Tematem była sytuacji wokół Ukrainy i na wschodniej flance NATO.

Sytuacja bezpieczeństwa w regionie ma być przedmiotem zwołanej na piątek Rady Bezpieczeństwa Narodowego.(PAP)

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo