Polska przekaże broń Ukrainie? Znamy odpowiedź polskiego resortu obrony

Czy i kiedy Polska przekaże broń Ukrainie? - Prowadzimy konsultacje w tym zakresie. Gdy będzie decyzja polityczna, żeby o tym publicznie zakomunikować, to tak się stanie - poinformował wiceszef MON Marcin Ociepa.

zdj. ilustracyjne CO MON

Sytuacja wokół Ukrainy była tematem środowej rozmowy z wiceszefem MON Marcinem Ociepą na portalu Interia.pl. Ociepa był pytany, czy Polska dostarczy broń Ukrainie, o czym wspominał ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca.

"Mogę potwierdzić, że prowadzimy konsultacje w tym zakresie"

- oświadczył Ociepa.

Zastrzegł, że strona Polska nie może wszystkiego ujawniać, ponieważ nie będzie to służyło sprawie bezpieczeństwa Ukrainy.

"Kiedy będzie taka decyzja polityczna, żeby o tym publicznie zakomunikować, to tak się stanie. My się od tej pomocy nie uchylamy, jesteśmy gotowi wspierać Ukrainę we wszystkim w czym będzie to konieczne"

- zapewnił Ociepa.

Wiceszef MON poinformował także, że w chwili obecnej nie ma decyzji, aby ewakuować personel dyplomatyczny z placówek na Ukrainie.

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca był pytany w środę w TVN24, czy prezydenci Ukrainy i Polski, Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski, którzy spotkali się w ubiegłym tygodniu w Wiśle, rozmawiali o tym, że "na Ukrainę mogliby trafić polscy żołnierze".

"Nie. Rozmawialiśmy i w tej chwili rozmawiamy o broni, sprzęcie wojennym i o amunicji, którą może Polska przekazać Ukrainie w razie potrzeby"

- odpowiedział. 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo