Ogień na wschodzie

Na polskiej granicy białoruscy pogranicznicy strzelali z broni długiej. W Donbasie, rosyjscy separatyści strzelają do ukraińskich żołnierzy. Rosja prowadzi ogień na razie rękami swoich wasali. Jednocześnie gromadzi kolejne wojska. Na okupowanym przez Rosję Krymie rozpoczęły się ćwiczenia strzeleckie załóg czołgów. Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow stwierdził natomiast, że ...to USA i ich sojusznicy popychają Ukrainę do agresji

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Scenariusze ewentualnej agresji Rosji są już na ogół znane choćby ze źródeł wywiadowczych. Rozważane są natomiast różne sposoby obrony i odwetu ze strony Ukrainy. W tamtejszych mediach pojawiają się rozważania dotyczące działań, które mogłyby powstrzymać rosyjską inwazję lub uczynić ją maksymalnie bolesną dla Kremla. Jedną z koncepcji jest odwetowe uderzenie w rosyjskie podmorskie rurociągi.

Sposobem Zachodu na powstrzymanie Rosji niezmiennie są sankcje. USA i UE twierdzą, że będą one bardzo dotkliwe i uderzą w strategiczne sektory jej gospodarki, jak przemysł wydobywczy, obronność i finanse. Spowodują rekordowy odpływ kapitału, osłabienie rubla i recesję. Zachód jest też gotowy zastąpić rosyjski gaz paliwem z USA, Kataru i Australii. O tym wszystkim obszernie informujemy w czwartkowej GPC.

Podobnie obszernie informujemy o kolejnej fali koronawirusa. W Polsce liczba zakażeń przekracza już dziennie 50 tysięcy. W sejmie uchwalane jest nowe prawo, które ma umożliwić wprowadzenie nowej walki z epidemią. Ze skokowym wzrostem zakażeń zmaga się cała Europa. Informujemy jak w różnych krajach walczy się z COVID-19 i jakie regulacje i restrykcje funkcjonują w różnych obszarach życia, od gastronomii, przez kulturę, aż po wykonywanie pracy i spotkania towarzyskie. Zachęcam do lektury!
 

 


Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Jarosław Molga
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo