„Diablo” Włodarczyk chce odroczenia kary więzienia

Sąd penitencjarny odrzucił wniosek Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego. 1 lutego bokser powinien się stawić w zakładzie karnym. Złożył jednak wniosek o odroczenie wykonania kary.

Krzysztof Włodarczyk
fot. facebook.com/Krzysztof-Diablo-Włodarczyk

"Do Sądu Rejonowego dla Warszawy–Woli w Warszawie wpłynął wniosek o odroczenie wobec Krzysztofa W. Wykonania kary. Wniosek teraz oczekuje na nadanie biegu po zwrocie akt z Sądu Okręgowego w Warszawie" - poinformowała w środę PAP sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Chodzi o wyrok wolskiego sądu z 21 czerwca, kiedy za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych "Diablo" dostał wyrok 5 miesięcy więzienia.

"Skazany Krzysztof W. nie stawił się dobrowolnie do odbycia kary do zakładu karnego" - poinformowała sekcja prasowa. Dodała, że obrońca boksera złożył wniosek o udzielenie zgody na odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego, który jednak wydział penitencjarny warszawskiego sądu we wtorek odrzucił.

"Postanowienie dla 'Diablo' beznadziejne. Wydawałoby się, że spełnia wszystkie przesłanki, żeby obrączkę dostać" - skomentował na Twitterze promotor boksera Andrzej Wasilewski. Napisał też, że zgodnie z wyrokiem "diablo powinien 1 lutego stawić się w zakładzie karnym. Wniosek o odroczenie nie zwalnia go z tego obowiązku.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Krzysztof Włodarczyk #diablo #więzień #boks

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo