Zabił na pasach 27-latka, dostał rok więzienia w zawieszeniu. Prokuratura reaguje

Rzeszowska prokuratura wyrok dla sprawcy śmiertelnego wypadku. Znany lekarz Jacek H. spowodował śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych, a wymierzona dla niego kara to rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. "Prokuratura będzie domagała się orzeczenia kary bezwzględnego pozbawienia wolności" - przekazuje Prokuratura Krajowa.

AJEL CC0

Do śmiertelnego wypadku doprowadził był ordynator gastroentorologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie 61-letni Jacek H. W zdarzeniu z dnia 3 grudnia 2018 roku, potrącił on śmiertelnie 27-letniego Andrzeja Lutaka. Do tragedii doszło na przejściu dla pieszych przy ulicy Krakowskiej w Rzeszowie. 

Wobec sprawcy wypadku Sąd Rejonowy w Rzeszowie orzekł kuriozalny wyrok, rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, grzywna w wysokości 20 tys. zł i zakaz prowadzenia pojazdów przez 8 lat. Z decyzją nie zgodziła się rodzina ofiary oraz Prokuratura Generalna.

"Na polecenie Zastępcy Prokuratora Generalnego Krzysztofa Sieraka rzeszowska prokuratura zaskarży rażąco łagodny wyrok Sądu Rejonowego w Rzeszowie orzekający karę 1 roku pozbawiania wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania na okres 3 lat próby wobec Jacka H. za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym."

- przekazała dziś Prokuratura Krajowa.

Jak dodano, "o taki niesłuszny wyrok wnosił m.in. prokurator obecny na Sali sądowej."

Prokuratura zaznacza, że będzie domagała się orzeczenia kary bezwzględnego pozbawienia wolności

 


Źródło: Prokuratura Krajowa, niezalezna.pl

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo