Onet skopiował tekst bez sprawdzenia? Centrum Informacyjne Rządu wystąpiło o sprostowanie

Centrum Informacyjne Rządu wystąpiło o sprostowanie artykułu pt. "Pieniądze za praworządność. Brak polskiej odpowiedzi". Tekst opublikowany na Onecie, został prawdopodobnie skopiowany z portalu Deutsche Welle. W artykule niemieckiego serwisu Johannes Hahn, komisarz UE ds. budżetu, twierdzi, że polski rząd nie odpowiedział, w terminie na pismo Komisji Europejskiej, podczas gdy, jak twierdzi CIR, odpowiedź została udzielona na czas.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

"W artykule opublikowanym w serwisie Onet.pl 25 stycznia 2022 r. pt. "Pieniądze za praworządność. Brak polskiej odpowiedzi", podano nieprawdziwe informacje. Portal niezgodnie z prawdą informuje, że Polska nie przekazała Komisji Europejskiej odpowiedzi na pismo z dnia 23 listopada 2021 r., w którym Komisja zwróciła się o udzielenie informacji, które posłużą ocenie zasadności ewentualnego uruchomienia mechanizmu ochrony budżetu." - przekazuje Centrum Informacyjne Rządu.

Jak dodano, w artykule tekście nieprawdą jest, że Komisja Europejska nie otrzymała od Polski odpowiedzi na pismo z dnia 23 listopada 2021 r.

W piśmie tym Komisja zwróciła się o udzielenie informacji, które posłużą ocenie zasadności ewentualnego uruchomienia mechanizmu ochrony budżetu.

"Komisja Europejska zwróciła się do Polski o udzielenie informacji 23 listopada 2021 r. i wyznaczyła termin 2 miesięcy na udzielenie odpowiedzi. Termin na przekazanie Komisji odpowiedzi upływał w dniu 24 stycznia br. Polska przekazała odpowiedź na pismo Komisji zgodnie z wyznaczonym terminem. Odpowiedź obejmuje szczegółowe wyjaśnienia dotyczące wszystkich pytań przedstawionych przez Komisję. Odpowiedź Polski wpłynęła do Komisji w dniu 24 stycznia br."

- informuje CIR. Jak dodano, Centrum wystąpiło o sprostowanie nieprawdziwej informacji.

Na stronie Onetu w wymienionym artykule jako sprostowanie dodano część komunikatu CIR.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo