Kreml przeprowadza kontrolę gotowości bojowej tysięcy żołnierzy w pobliżu Ukrainy

W Południowym Okręgu Federacji Rosyjskiej (POW) rozpoczęto sprawdzenie gotowości bojowej jednostek tam stacjonujących, które ma potrwać do 29 stycznia. W tym czasie myśliwce Su-27SM, Su-30SM2 i samoloty myśliwsko-bombowe Su-34 będą ćwiczyć uderzenia z maksymalnej odległości na cele umieszczone na poligonach na Krymie w Kubaniu i Rostowie. Na okupowanym przez Rosję Krymie już teraz rozpoczęły się ćwiczenia strzeleckie załóg czołgów T-72B3. Z kolei 20 okrętów Floty Czarnomorskiej z Sewastopola i Noworosyjska wypłynęło w morze, aby wziąć udział w manewrach wojskowych.

Ministerstwo obrony Federacji Rosyjskiej

Dowódca Południowego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej, generał armii Aleksander Dwornikow, rozpoczął w tym tygodniu sprawdzanie gotowości bojowej podległych formacji i jednostek wojskowych. Działania te odbywają się w ramach okresu szkolenia zimowego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Celem tych działań jest sprawdzenie gotowości bojowej jednostek wojskowych,jak i możliwości współdziałania oddziałów oraz zweryfikowanie umiejętności dowódców w zarządzaniu podwładnymi w szybko zmieniającej się sytuacji na polu walki.

Sprawdzenie gotowości bojowej dotyczyć ma jednostek m.in. z 49. oraz 58. Armii Ogólnowojskowej Południowego Okręgu Wojskowego. Żołnierze ci pobrali broń i zostali wysłani na poligony leżące m.in. na Krymie, Terytorium Krasnodarskim, Adygei oraz obwodach wołgogradzkim i rostowskim, gdzie operować mają do 29 stycznia.

Dywizja rakietowa z 49. Armii Połączonych Sił Zbrojnych Południowego Okręgu Wojskowego stacjonująca w Kubanie przybyła na poligon Kapustin Jar w rejonie Astrachania. W ramach specjalnych ćwiczeń rozpoczęto strzelanie do wyznaczonych celów z systemów balistycznych Iskander-M oddalonych o 200 do 300 km. 

W ramach zaplanowanego szkolenia operacyjno-bojowego jednostki piechoty morskiej Flotylli Kaspijskiej rozpoczęły ćwiczenia na poligonie Scorpion.  Ćwiczenia bojowe odbywają się również z wykorzystaniem różnych typów lotnictwa, dywizji rakietowych i grup okrętowych Flotylli Kaspijskiej.

Ponad 20 okrętów Floty Czarnomorskiej  z baz w Sewastopolu i Noworosyjsku wypłynęło w morze, aby wziąć udział w ćwiczeniach, które odbędą się na Morzu Czarnym. W ćwiczenia zaangażowane są ponadto bataliony czołgów T-72B3 Floty Czarnomorskiej, które wyjechały na krymskie poligony. 

Z kolei myśliwce i bombowce zostają dyslokowane na lotniska operacyjne Południowego Okręgu Wojskowego FR. W ciągu najbliższych dni myśliwce Su-27SM, Su-30SM2 i samoloty myśliwsko-bombowe Su-34 ćwiczą uderzenia z maksymalnej odległości na cele umieszczone na poligonach na Krymie w Kubaniu i Rostowie.
 

 

 


Źródło: Zvezda, ministerstwo obrony Rosji

#Południowy Okręg Wojskowy Federacji Rosyjskiej #ćwiczenia #Krym #manewry wojskowe #T-72 #Su34 #Rosyjska Flota Czarnomorska ##Rosja

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo