Wpływ ludzkiej natury na gospodarkę. Premiera książki prezesa NBP, prof. A. Glapińskiego w sklepie Gazety Polskiej

W dobie dynamicznie rosnącej inflacji, w znacznej mierze powiązanej z pandemią koronawirusa, coraz więcej osób chciałoby zgłębić swoją wiedzę dotyczącą mechanizmów rynkowych, aby przejść lepiej ten trudy czas dla finansów swoich gospodarstw domowych. Sklep Gazety Polskiej odpowiedział na zapotrzebowanie klientów pozycją doskonale tłumaczącą zawiłości ekonomii i rozszerzył ofertę o publikację naukową eksperta, który jak nikt inny rozumie trudną materię, tj. prezesa NBP prof. Adama Glapińskiego ,,Natura człowieka i gospodarka. Ekonomia ewolucyjna jako klucz do zrozumienia zjawisk gospodarczych w XXI wieku”.

niezalezna.pl,

W swojej najnowszej książce - wydanej przez Oficynę Wydawniczą SGH - prezes Narodowego Banku Polskiego, podejmuje się zgłębienia kwestii wcale nie oczywistej i dającej nauce jeszcze szerokie pole do eksploatacji. Prof. Adam Glapiński pochyla się nad mechanizmami wpływu ludzkiej natury, wyrażanej przez dążenia i potrzeby na otaczającą i mająca kluczowy wpływ na nasze życie gospodarkę.

Jak pisze prof. Glapiński:

„Natura człowieka a gospodarka to książka ujmująca spór pomiędzy wolnym rynkiem a masową demokracją w ramy konfliktu między chciwością a potrzebą bezpieczeństwa. Znaczenie tych dwóch instynktownych potrzeb ludzkich trafnie odzwierciedla istotę dylematów polityczno-ekonomicznych, które towarzyszą ludzkości przynajmniej od kilkuset lat”.

Publikacja prof. Glapińskiego została przyjęta z zainteresowaniem przez świat nauki. Zdaniem prof. Konrada Raczkowskiego - cenionego badacza procesów zachodzących w makroekonomii, byłego podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, książkę można uznać za jedną z publikacji wyjaśniających ekonomię jako naukę. Według niego: „przenosi ekonomię ewolucyjną w pragmatyczny wymiar dwoistości natury ludzkiej i ograniczeń natury biologicznej, odsłaniając zmianę praw ekonomii oraz degenerację kapitalizmu, jaki znamy”.

Powyższa praca, mimo skomplikowanej materii, napisana jest przystępnym językiem, a nieprzesadnie obszerna forma, sprawia że można ją sprawnie przeczytać w wolny wieczór bądź na urlopie. Dzięki współpracy z Oficyną Wydawniczą SGH, Sklep Gazety Polskiej jest jednym z pierwszych miejsc w Polsce, gdzie książka jest do nabycia w atrakcyjnej cenie. Można ją zamówić na stronie internetowej sklepu www.sklep.gazetapolska.pl, mailowo na adres sklep@gazetapolska.pl lub telefonicznie pod numerem 722111655.

Prof. Adam Glapiński jest wieloletnim wykładowcą akademickim, wybitnym ekspertem w kwestii teorii i metodologii ekonomii, historii myśli ekonomicznej. Zasłużony opozycjonista okresu PRL-u, od 2016 roku wybrany przez Sejm na prezesa NBP. 

 

 Źródło: niezalezna.pl,

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo