Ekspert dla Niezalezna.pl o wsparciu dla Ukrainy: broń od USA odegra kluczową rolę

Ostatnia, pilna dostawa sprzętu wojskowego dla Ukrainy jednoznacznie wskazuje na powagę sytuacji. Stany Zjednoczone od dłuższego czasu wspierają Kijów na wypadek rozpoczęcia rosyjskiej inwazji. Szybkość przerzutu sprzętu na Ukrainę wskazuje, że zagrożenie wojną jest coraz większe – mówi w rozmowie z portalem Niezależna.pl mjr rez. Mariusz Kordowski, prezes Centrum Analiz Strategicznych i Bezpieczeństwa. Ekspert komentuje kolejną dostawę amerykańskiego uzbrojenia, która wczoraj dotarła na Ukrainę.

zdj. ilustracyjne / United States Army / Public domain

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow poinformował na portalu społecznościowym o dotarciu kolejnej transzy amerykańskiego uzbrojenia na Ukrainę.

Ładunek to 80 ton zestawów przeciwpancernych Javelin (wraz z pociskami). Wkrótce na Ukrainę przyleci czwarty transport broni z USA – podał minister obrony. 

W rozmowie z portalem Niezależna.pl mjr rez. Mariusz Kordowski, prezes Centrum Analiz Strategicznych i Bezpieczeństwa, przekonuje, że szybkość kolejnych dostaw amerykańskiego sprzętu na Ukrainie potwierdza, że zagrożenie wojną sukcesywnie się zwiększa. 

Ostatnia, pilna dostawa sprzętu wojskowego dla Ukrainy jednoznacznie wskazuje na powagę sytuacji. Stany Zjednoczone od dłuższego czasu wspierają Kijów na wypadek rozpoczęcia rosyjskiej inwazji. Szybkość przerzutu sprzętu na Ukrainę wskazuje, że zagrożenie wojną jest coraz większe

– wskazuje ekspert.

Wiemy, że USA wysyłała już dużo wcześniej uzbrojenie na Ukrainę, w tym znaczne ilości amunicji. Ostatnia dostawa, warta 200 mln dolarów, wskazuje, że Waszyngton mógł przekazać Ukrainie broń precyzyjną, m.in. przeciwpancerne pociski kierowane czy zestawy obrony przeciwlotniczej.  

– dodaje nasz rozmówca.

Jest to broń, która może odegrać kluczowe znaczenie w przypadku użycia przez Rosjan przeciwko Ukrainie czołgów i wozów bojowych 

– kończy mjr rez. Mariusz Kordowski. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#pociski #rakiety #wsparcie #zagrożenie #Rosja #Kijów #uzbrojenie #Ukraina #USA

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo