Po co premier rozmawiał z opozycją ws. walki z pandemią? Rzeczniczka PiS wyjaśnia

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska potwierdziła w środę wieczorem, że Prawo i Sprawiedliwość chce w ciągu dwóch najbliższych dni zebrać różne pomysły na walkę z Covid-19, tak by mogły być procedowane w Sejmie. Zaapelowała też do opozycji o odpowiedzialność.

n/z Anita Czerwinska fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

We wtorek wczesnym popołudniem doszło do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Po zakończeniu rozmów rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że tzw. projekt lex Hoc ustawy o weryfikacji przez pracodawców szczepień przeciw Covid-19 będzie nadal procedowany w Sejmie. Ma zostać jednak uzupełniony o propozycje zgłoszone przez opozycję. Nowy projekt ma zostać przedstawiony w środę lub czwartek.

Wieczorem w Sejmie zebrał się klub PiS. Po zakończeniu około godzinnych obrad, z dziennikarzami spotkała się rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. Jak relacjonowała, było to "posiedzenie cykliczne, rutynowe" takie, jakie odbywa się zwykle przed sesją Sejmu. Zwróciła zarazem uwagę, że tym razem jednak spotkanie klubu zwołano wieczorem, a nie w dniu posiedzenia Sejmu, co - według niej - dało posłom PiS więcej czasu na dyskusję.

- I prawdopodobnie będziemy tą formułę wieczorną powtarzać 

- zaznaczyła Czerwińska. Dodała, że tematem obrad klubu były przede wszystkim sprawy związane z porządkiem obrad Sejmu.

Odnosząc się do "lex Hoc", Czerwińska potwierdziła, iż Prawo i Sprawiedliwość chce w ciągu dwóch najbliższych dni zebrać różne pomysły na walkę z Covid-19. - Chcielibyśmy w środę lub w czwartek zebrać te pomysły, ten pakiet rozwiązań, żeby propozycja takiego wspólnego - na to liczymy - projektu ustawy weszła pod dyskusję w Sejmie - powiedziała posłanka.

- Zbieramy te rozwiązania i zobaczymy w jakim kierunku Sejm zacznie procedować

- dodała.

Dopytywana, czy oznacza to, iż "lex Hoc" nie będzie dalej procedowany w Sejmie, rzeczniczka PiS odparła: "Nie wiemy w którym kierunku legislacyjnym zostaną spięte te rozwiązania".

- Apelujemy, oczekujemy, że opozycja, która też tworzy przecież klasę polityczną, w duchu odpowiedzialności będzie do tych kwestii podchodzić i nie będzie czynić z tego tematu do bieżącej walki politycznej, szczególnie, że sama wskazuje, że takie rozwiązania są potrzebne

- dodała Czerwińska.

 

 


Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo