Najbliższe posiedzenie Sejmu bez limitu posłów

- Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu zaplanowanego na środę i czwartek na sali plenarnej nie będą obowiązywały limity posłów w podziale na kluby i koła; we wtorek wieczorem odkażane będą sejmowe pomieszczenia - przekazał dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

flickr

Jak poinformował w poniedziałek Grzegrzółka, zaplanowane na ten tydzień (na środę i czwartek) dwudniowe posiedzenie Sejmu zostanie przeprowadzone z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.

We wtorek dyrektor CIS przekazał, że w Sali Posiedzeń nie będą obowiązywały limity posłów w podziale na kluby i koła.

Poinformował też, że przedstawiciele mediów będą pracować na standardowych zasadach. "Oczywiście, wobec niełatwej sytuacji pandemicznej, apelujemy o zachowanie zasad bezpieczeństwa - dystans społeczny, maseczki, dezynfekcja rąk. Zarówno posłowie, jaki i pracownicy Kancelarii Sejmu oraz dziennikarze - wszyscy musimy zachowywać się odpowiedzialne" - podkreślił Grzegrzółka.

Jak przekazał, odkażanie pomieszczeń sejmowych odbędzie się we wtorek wieczorem.

W zeszły piątek - jak informowali posłowie w mediach społecznościowych - Kancelaria Sejmu przeprowadziła test głosowania zdalnego. Wiceprzewodnicząca klubu KO Barbara Nowacka zamieściła skan powiadomienia, które dostała z Kancelarii Sejmu w związku z planowana próbą. Napisano w nim m.in., że "sprawdzenie warunków technicznych udziału w posiedzeniu jest niezbędne ze względu na przeprowadzoną w międzyczasie zmianę operatora telekomunikacyjnego".

 


Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo