Z OSTATNIEJ CHWILI

15 osób zabitych, w tym 14 uczniów, w strzelaninie w szkole podstawowej w Teksasie w USA. Zabójca nie żyje • • •

Polska nie odpowiedziała na pismo Komisji Europejskiej? Ambasador przy UE obala tezę eurokratów

Komisarz UE ds. budżetu Johannes Hahn twierdził, że Komisja Europejska nie otrzymała od polskiego rządu odpowiedzi na pismo dotyczące mechanizmu warunkowości w budżecie UE. Tymczasem Andrzej Sadoś, polski ambasador przy UE, poinformował, że Polska przekazała do KE wszystkie dokumenty w odpowiednim terminie.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Serwis informacyjny Deutsche Welle podał we wtorek, że dwumiesięczny czas na odpowiedź polskiego rządu na pismo dotyczące mechanizmu warunkowości w budżecie UE minął o północy z poniedziałku na wtorek.

"To nie może trwać bez końca. Podchodzimy konstruktywnie, co zakłada pewną gotowość Komisji Europejskiej do dłuższego czekania na odpowiedź. Ale ostatecznie brak odpowiedzi to też będzie odpowiedź"

- powiedział Hahn, komisarz UE ds. budżetu, dziennikarzom w Brukseli. Jego wypowiedź przytoczył serwis DW.

Tym informacjom zaprzeczył Stały Przedstawiciel Polski przy UE Sadoś.

"Dzisiaj w przestrzeni medialnej pojawiła się informacja, że Polska nie udzieliła odpowiedzi Komisji (...)na pismo dotyczące kwestii warunkowości. (...) Strona polska, polski rząd zawsze w terminie udziela odpowiedzi i taka odpowiedź została udzielona wczoraj w godzinach urzędowania. Odpowiednie stanowisko polskiego rządu zostało przekazane Komisji Europejskiej"

- oświadczył.

Sadoś wyraził zdziwienie słowami komisarza Hahna.

"Odpowiedź została przekazana w terminie. Rzeczywiście w przeszłości zdarzało się, że nasze odpowiedzi ginęły gdzieś na korytarzach Komisji; mam nadzieję, że tym razem nie stało się to ponownie"

- oznajmił.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo