Bródka i Czerwonka chorążymi polskiej ekipy w Pekinie

Łyżwiarze szybcy Natalia Czerwonka i Zbigniew Bródka będą nieść flagę Polski podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 4 lutego - ogłosił przewodniczący PKOl Andrzej Kraśnicki podczas ślubowania sportowców w Warszawie.

fot. twitter.com

37-letni Bródka wystąpi w najważniejszej zimowej imprezie czterolecia po raz czwarty w karierze. Największymi sukcesami panczenisty Błyskawicy Domaniewice jest zdobycie złotego medalu igrzysk w Soczi na 1500 m oraz brązowego w zawodach drużynowych.

Przed trwającym sezonem Bródka nie startował w zawodach, a jedynie trenował, i wydawało się, że wkrótce zakończy karierę. Tej zimy wrócił jednak do wyczynowego sportu i udało mu się wywalczyć kwalifikację olimpijską w biegu ze startu wspólnego oraz na swoim koronnym dystansie 1500 m.

O cztery lata młodsza Czerwonka również stała na podium w Soczi w 2014 roku - wraz z koleżankami zdobyła srebro w zawodach drużynowych. W Pekinie ponownie wystartuje w tej konkurencji, a ponadto będzie się ścigać na 1500 m.

We wtorek ślubowanie złożyło 35 sportowców, którzy w środę bezpośrednim lotem udadzą się do Chin. Cała reprezentacja liczy 57 zawodników - pozostali ślubowanie złożą już w Pekinie.

Igrzyska potrwają od 4 do 20 lutego.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Natalia Czerwonka #Zbigniew Bródka #Igrzyska Olimpijskie #Pekin 2022

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo