Hołownia odwiedził Końskie i krytykował PiS. Mieszkańcy szybko sprowadzili go na Ziemię [WIDEO]

Do Końskich zawitał dziś Szymon Hołownia. Podczas konferencji prasowej atakował rząd PiS. Większość mieszkańców nie była jednak entuzjastycznie nastawiona do jego wizyty. Jeden z mężczyzn wdał się w ostrą potyczkę słowną z liderem partii Polska 2050.

Przemówienie Szymona Hołowni nie wzbudziło entuzjazmu wśród mieszkańców
twitter.com/szymon_holownia

Hołownia zorganizował konferencję przy jednym z targowisk w Końskich.

"Końskie to miejsce bardzo specjalne, nie bez racji politolodzy mówili, że to takie miasto w którym wygrywa się, albo przegrywa wybory. Żartowaliśmy sobie, że skoro Końskie już raz stały się polityczną stolicą Polski, to teraz już na tym targowisku nie możne zabraknąć żadnego z polityków. Pojawią się tu wszyscy politycy, bo to tutaj, a nie w Warszawie decydują się losy Polski"

- mówił polityk. 

Co ciekawe, lider Polski 2050 chwalił pewne działania podejmowane przez rząd PiS. 

"Trzeba też pochwalić rzeczy dobre i nimi razem się cieszyć ale też pokazywać złe. Pamiętacie ile radości wzbudzało zdjęcie prezydenta Andrzeja Duda z pustego peronu w Końskich? Ta obietnica została spełniona, dziś Końskie mają połączenie kolejowe i to dobrze. Zawsze chwalę program 500 plus"

- podkreślał.

Chwilę później przeszedł do krytyki. 

" Ale są też rzeczy złe. Tu na targowisku dużo rozmawialiśmy o drożyźnie, o tym dlaczego wrastają ceny. Codziennie zmagamy się z ogromnym wzrostem cen energii, ciepła. Oczywiście wszędzie jest inflacja, ale dlaczego u nas najwyższa?"

- pytał.

Nie zabrakło również zapewnień, że jego partia ma "program dla Polski, dla poszczególnych dziedzin życia". Czy jego przemówienie przekonało mieszkańców Końskich? Jego wypowiedzi w trakcie konferencji były wielokrotnie przerywane. 

"Jedź pan do domu. Hołownia i Tusk to jedno"

- krzyczeli wzburzeni mieszkańcy.

Gdy Hołownia przekonywał, że to Zjednoczona Prawica jest odpowiedzialna za inflację i podwyżki, wywołało to ostrą reakcję zgromadzonych ludzi. Podkreślali oni, że inflacja jest problemem w całej Europie, a nie tylko w Polsce. 

Lider partii polska 2050 próbował także rozmawiać z mieszkańcami. W pewnym momencie podszedł do niego mężczyzna i powiedział:

"Pan opowiada bzdury, że PiS nic nie robi. Jest akcyza obniżona na wszystko praktycznie: paliwo, gaz" 

- wymieniał. 

Gdy Hołownia próbował ustosunkować się do jego wypowiedzi, ten nie dawał za wygraną. 

"Proszę nie opowiadać, że oni kłamią, nic nie robią. Tyle pieniędzy, ile oni włożyli, to Tusk w swoim kryzysie nie zrobił nic"

- mówił. 

Tarcza Antyinflacyjna 

Polski rząd wprowadził Tarczę Antyinflacyjną, w ramach której obniżone zostały podatki na paliwo, gaz prąd, żywność oraz nawozy. Jednocześnie najuboższe gospodarstwa domowe mogą liczyć na dodatek osłonowy. Polska jest jednym z niewielu państw europejskich, w których działania zapobiegające inflacji są realizowane na tak szeroką skalę. 

 


Źródło: tvp.info, echodnia.eu, twitter.com, niezalezna.pl

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo