Agent ABW szefem wywiadu skarbówki

  

Okazuje się, że szefem wywiadu skarbowego w Ministerstwie Finansów jest funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oddelegowany do resortu właśnie w celu kierowania wywiadem skarbówki. Eksperci ds. bezpieczeństwa alarmują, że jest to niedopuszczalne.

Z informacji „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że w resorcie finansów złamano podstawową nieformalną zasadę, która przestrzegana jest przez większość rządów na całym świecie. Chodzi o to, aby nie oddelegowywać funkcjonariuszy służb specjalnych do innych służb lub urzędów, o ile nie jest to uzasadnione sprawami strategicznymi wagi państwowej.

Okazuje się, że poza dyrektorem departamentu wywiadu skarbowego w Ministerstwie Finansów, który jest agentem ABW, w resorcie pracuje jeszcze dwóch innych agentów. Całej sprawy nie komentuje rzecznik ABW ppłk Maciej Karczyński, który nie udziela także odpowiedzi na pytanie ilu jeszcze agentów ABW zostało oddelegowanych do pracy w resorcie finansów.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że dzięki temu, że agent ABW kieruje wywiadem skarbowym, służba zyskała dostęp do informacji i systemów operacyjnych skarbówki, z których normalnie nie może korzystać. Aby uzyskać dostęp drogą oficjalną, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego musiałaby zwrócić się o nie na drodze formalnej.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Dziennik Gazeta Prawna


Wczytuję komentarze...

Co na to opozycja? Wałęsa ostro o... środowisku LGBT. "Nie mogą chodzić po mieście i bałamucić"

Lech Wałęsa / Fotomag/Gazeta Polska

  

Lech Wałęsa na wczorajszym spotkaniu w Krośnie zdecydował się powiedzieć o swoich poglądach dotyczących środowiska LGBT. To na pewno nie spodoba się Robertowi Biedroniowi i jego akolitom, a większość tzw. Koalicji Europejskiej również ma w tej kwestii odmienne zdanie.

Na spotkaniu Klubu Obywatelskiego w Krośnie dość nieoczekiwanie poruszono temat, który w ostatnim czasie często pojawia się w dyskusjach politycznych - a mianowicie: praw dla osób ze środowisk LGBT. Główną "gwiazdą wieczoru" był Lech Wałęsa.

"Prawa tak, ale nie mogą chodzić po mieście i bałamucić moje wnuki, to nie jest normalne, większość jest inna, i oni się do tej większości muszą podporządkować. My się podporządkowujemy się do ich wyzwań, bo pan Bóg ich stworzył. Ale oni się muszą do większości podporządkować, a tak to bałamucą nam dzieci"

- powiedział były prezydent.

To może nie spodobać się Koalicji Europejskiej, która często powołuje się na Wałęsę. Wywodzący się z Platformy Obywatelskiej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał kartę LGBT+ i wcale nie zamierza tego żałować. [polecam:https://niezalezna.pl/263692-odlot-trzaskowskiego-nie-zaluje-podpisania-karty-lgbt-a-przy-okazji-haniebny-atak-na-pis]

Murem za środowiskami LGBT i kartą, podpisaną przez Trzaskowskiego, stanęły także SLD, Nowoczesna i Zieloni, a więc... większość partii tworzących Koalicję Europejską. [polecam:https://niezalezna.pl/262643-takiej-polski-chce-koalicja-europejska-zieloni-nowoczesna-i-sld-murem-za-deklaracja-lgbt]

Ciekawe, co na to Koalicja Europejska. W najgorszym przypadku Wałęsa z "autorytetu" szybko stać się może "homofobem".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl