Prezydent: zwołam Radę Bezpieczeństwa Narodowego

Nic nie wskazuje na to, żeby w tym momencie Polska znajdowała się w jakimkolwiek niebezpieczeństwie; żadnego widocznego jasno, wyraźnie, niebezpieczeństwa dla nas nie ma - zapewnił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. Jednocześnie zapowiedział, że na piątek zwoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego.

fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Prezydent podkreślił, że w NATO jest obecna jedność. 

Nie ma w tej chwili żadnego uczestnika Sojuszu Północnoatlantyckiego, który wyłamywałby się tutaj z solidarności wobec Ukrainy i wobec pozostałej części Sojuszu.
- powiedział prezydent.

Oświadczył też, że "nic nie wskazuje na to, żeby w tym momencie Polska znajdowała się w jakimkolwiek niebezpieczeństwie". 

Oczywiście ruchy wojsk rosyjskich i działania na scenie politycznej rosyjskiej i medialnej są obserwowane i wszyscy to widzą, ale to wszystko dzieje się na razie po tamtej stronie. Żadnego widocznego jasno, wyraźnie niebezpieczeństwa dla nas nie ma.
- mówił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent zwoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego

W poniedziałek wieczorem odbyła się w formie wideokonferencji, rozmowa prezydenta USA Joe Bidena z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i przywódców Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, UE i NATO

W najbliższych dniach będę się chciał podzielić tą wiedzą i tym obrazem sytuacji, który powstaje w wyniku tych wszystkich spotkań i rozmów, które w ostatnim czasie prowadzę, będę się chciał podzielić z najważniejszymi uczestnikami polskiej sceny politycznej.
- poinformował dziennikarzy w poniedziałek późnym wieczorem prezydent Duda.

Zapowiedział zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. 

To spotkanie RBN chcę, żeby odbyło się w piątek dlatego, że wtedy będziemy również po konsultacjach z naszymi sojusznikami. Myślę tutaj o państwach bałtyckich. Te konsultacje powinny się odbywać jeszcze w tym tygodniu, w czwartek powinny się zakończyć.
- powiedział prezydent

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP, prezydent.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo