Z OSTATNIEJ CHWILI

15 osób zabitych, w tym 14 uczniów, w strzelaninie w szkole podstawowej w Teksasie w USA. Zabójca nie żyje • • •

Prezes PiS: Lech Kaczyński odegrał sprawczą rolę

Lech Kaczyński odegrał w dziejach ostatnich 30 lat bardzo znaczącą i sprawczą rolę; choć był często na drugim planie, był człowiekiem skromnym i cichym, to jednak potrafił oddziaływać na bieg wydarzeń - podkreślił wicepremier, prezes PiS Jarosława Kaczyński.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Prezes PiS odebrał w poniedziałek nagrodę Człowieka 30-lecia "Wprost" przyznaną jego zmarłemu bratu, prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

Przemawiając podczas gali podkreślał, że Lech Kaczyński, odegrał w dziejach ostatnich 30. lat polskiej historii bardzo znaczącą i sprawczą rolę. "Chociaż był często na drugim planie, był człowiekiem skromnym i cichym, to jednak potrafił oddziaływać na bieg wydarzeń" - powiedział Jarosław Kaczyński.

"I jeśli dzisiaj Polska wygląda tak, jak wygląda, jeżeli przy władzy są ci, którzy są, jeżeli to trwa już lata, jeżeli Polska jest także polem pewnego politycznego starcia, w którym szanse mają obydwie strony - bo żyjemy przecież w demokracji, ale dziś jedna z nich realizuje swój program daleko idących przemian w naszym kraju - to dzięki niemu"

- mówił. Zaznaczył przy tym, że ten program w swojej pierwotnej formie został przedstawiony opinii publicznej już przeszło 30. lat temu.

"Dzieje tego programu, dzieje tego działania, to dzieje ludzi, ale przede wszystkim dzieje organizacji politycznych, które mogły powstać i funkcjonować tylko dzięki niemu" - dodał Jarosław Kaczyński.

Laureatem nagrody Człowiek Roku "Wprost" 2021 r. został piłkarz Robert Lewandowski. Redakcja tygodnika „Wprost” od 1991 roku nagradza osoby, które w minionym roku wywarły największy wpływ na życie społeczne, polityczne czy gospodarcze w Polsce.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo