Miliarder chce oszukać śmierć. Kazał rozpocząć prace nad… nieśmiertelnością. Cena nie gra roli!

Miliarder-wizjoner wpadł na kolejny zaskakujący pomysł. Twórca Amazona, Jeff Bezos, wspiera rozwój innowacyjnego laboratorium Altos Labs, które będzie pracować nad... odwróceniem procesów starzenia i zdobyciem przepisu na długowieczność. Pomocni z pewnością będą przy tym zatrudnieni nobliści oraz kolosalny budżet.

Jeff Bezos
By Daniel Oberhaus - Own work, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=99823440

Założona na początku 2021 r. firma Altos Labs pracuje nad znalezieniem skutecznej metody odmładzania komórek, w których zaszły już naturalne procesy starzenia. Docelowo tak ulepszone, a wręcz "naprawione" tkanki mają trafić do ciał pacjentów.

Noblowski start-up

Choć szczegóły całego projektu owiana są tajemnicą - wiadomo, że Jeff Bezos postanowił zaprosić do zespołu m.in. dr. Shinya Yamanaka, laureata Nagrody Nobla z 2012 r., który zajmuje się badaniami nad somatycznymi komórkami macierzystymi.

Oprócz niego, w zespole są także Jennifer Anne Doudna, amerykańska biolog molekularna związana z Uniwersytetem Kalifornijskim, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie chemii za 2020 r., czy Hal Barron, jeden z kluczowych naukowców koncernu farmaceutycznego GlaxoSmithKline.

"Cieszę się, że jestem częścią Altos i wierzę, że jest to jedno z najważniejszych, a jednocześnie bardzo ekscytujących nowych globalnych przedsięwzięć naukowych. Możliwość programowania odmładzania dopiero niedawno stała się naukową rzeczywistością i ma potencjał, aby umożliwić nam podejście do chorób człowieka w zupełnie nowy sposób"

- przyznał, cytowany w komunikacie prasowym, noblista Shinya Yamanaka.

Potężny budżet - 3 miliardy dolarów

Poza zespołem rewelacyjnych naukowców, równie imponujący jest budżet całego projektu. Startup dysponuje budżetem w wysokości... 3 mld dolarów! Ponadto, każdy z badaczy odpowiedzialnych merytorycznie za projekt otrzyma rocznie gażę w wysokości miliona dolarów.

Altos Labs będzie początkowo miał siedzibę w Stanach Zjednoczonych w San Francisco Bay Area i San Diego oraz w Wielkiej Brytanii w Cambridge. Firma będzie miała także swój oddział w Japonii.

 


Źródło: niezalezna.pl, komputerswiat.pl

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo