Szef PKOL w rozmowie z Niezalezna.pl dementuje polityczny kontekst hasła polskiej reprezentacji: Nie mieliśmy (o tym) najmniejszego pojęcia

Spore emocje wzbudziło dziś hasło PKOL na igrzyska w Pekinie. Wielu komentatorów zdegustowały słowa, które kojarzyć się mogą z polityką. Prezes PKOL Andrzej Kraśnicki w rozmowie z Niezalezna.pl wyjaśnił, że o żadnym politycznym kontekście w tym przypadku nie ma mowy. - Te słowa nawiązują do hasła Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego  „szybciej, wyżej, mocniej, razem”. Stąd właśnie one się pojawiły – podkreśla działacz.

Prezes PKOL Andrzej Kraśnicki
Autor: Tomasz Hamrat

Polski Komitet Olimpijski ogłosił skład kadry na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie, prezentując jedocześnie w mediach społecznościowych grafikę z hasłem, które będzie towarzyszyć polskim sportowcom w walce o medale. Część hasła może kojarzyć się z bieżącą polską polityką i to właśnie wywołało falę krytycznych komentarzy pod adresem władz Komitetu.

O znaczenie i wydźwięk hasła spytaliśmy prezesa PKOL Andrzeja Kraśnickiego.

Szef PKOL zastrzegł w rozmowie z Niezalezna.pl, że na tematy polityczne się nie wypowiada. – A to zaczął być temat polityczny, o czym nie mieliśmy najmniejszego pojęcia – zaznaczył.

- To hasło jest przez nas opatentowane i jego pełna nazwa, to nie tylko „silni razem” i brzmi: „Silni Razem - Team Polska - Pekin 2022”. I tyle mogę w tej kwestii powiedzieć

– tłumaczył.

Pytany, skąd zatem pojawiła się (kontrowersyjna dla niektórych w kontekście politycznym) zbitka słów „silni razem”, nasz rozmówca wyjaśnił, że jest to nawiązanie do hasła Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego  „szybciej, wyżej, mocniej, razem”. - Stąd właśnie one się pojawiły. – dodał.

Jak sprawdziliśmy na oficjalnej stronie PKOL, hasło to pojawiło się m.in. w Apelu Olimpijskim, podpisanym przez prezesa Andrzeja Kraśnickiego i opublikowanym 13 stycznia br.

„Motto naszej Reprezentacji na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie brzmi: „Silni razem – Team Polska”. To nawiązanie do kampanii Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego „Stronger Together” oraz oficjalnego motto światowego Ruchu Olimpijskiego CITIUS, ALTIUS, FORTIUS, które w tym roku zostało uzupełnione o słowo COMMUNIS. Brzmi ono zatem SZYBCIEJ, WYŻEJ, MOCNIEJ – RAZEM.” – brzmi fragment dokumentu zamieszczonego na stronie olimpijski.pl.

 Źródło: niezalezna.pl

 

Przemysław Obłuski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo