Z OSTATNIEJ CHWILI

15 osób zabitych, w tym 14 uczniów, w strzelaninie w szkole podstawowej w Teksasie w USA. Zabójca nie żyje • • •

Turyści znaleźli 2 mln koron. Jest ciąg dalszy sprawy. Te pieniądze... pochodzą z handlu narkotykami

Znalezione latem ubiegłego roku przez turystów 2 mln koron (ok. 200 tys. euro) w lesie nieopodal miejscowości Moss w południowo-wschodniej Norwegii pochodzą z handlu narkotykami - podała w poniedziałek lokalna policja.

pixabay

Jak przekazał prokurator Stian Moltke-Hansen Tveten, "zagadka skarbu została rozwiązana dzięki wskazówce, jaką policja otrzymała po nagłośnieniu sprawy przez media".

"Okazało się, że pieniądze pochodzą ze sprzedaży dużej ilości narkotyków w latach 2006-2009. Sprawca został już wcześniej skazany za przestępstwa narkotykowe i dlatego nie poniesie kary"

- podkreślił Tveten.

Znalazcy pieniędzy, dwaj norwescy turyści, otrzymają 10 proc. znaleźnego, czyli ok. 20 tys. euro do podziału. Resztę kwoty zarekwiruje skarb państwa.

W czerwcu ubiegłego roku gazeta "VG" opisała historię mężczyzn, którzy wybrali się do lasu, aby sprawdzić, czy trasa będzie odpowiednia na wycieczkę dla ich dzieci. Ojcowie dotarli do groty, która podczas II wojny światowej służyła norweskiemu ruchowi oporu jako skrytka na broń, ale uznali, że jaskinia jest mało ekscytująca.

Następnie, szukając innych atrakcji nieopodal tego miejsca, natknęli się na wciśniętą między kamienie zniszczoną torbę z czterema pakunkami zaklejonymi taśmą. W środku znajdowały się banknoty o nominale 500 oraz 1000 koron norweskich. Część z paczek była otwarta.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo