UWAGA na oszustów - "pracowników skarbówki"

Ministerstwo Finansów ostrzega w wydanym w poniedziałek komunikacie, przed osobami podszywającymi się pod pracowników MF i urzędów skarbowych. "To próby wyłudzenia danych podatników" - podaje resort.

pixabay

"Ostrzegamy przed telefonami od nieznanych osób, które podają się za pracowników urzędów skarbowych lub Ministerstwa Finansów. To próby wyłudzenia danych podatników”

– napisano w poniedziałkowym komunikacie Ministerstwo Finansów.

Jak podkreślono, resort finansów nie prowadzi telefonicznej weryfikacji prowadzonych spraw, ani nie zbiera w ten sposób informacji o podatnikach.

Ministerstwo ostrzega, że osoby podające się za pracowników urzędów skarbowych lub MF telefonują przykładowo w sprawach dodatków do PIT-u lub podejrzanych przelewów.

"Podobne próby wyłudzeń mogą pojawić się w wiadomościach wysyłanych przez oszustów, którzy próbują uzyskać od nas pieniądze lub informacje”

– ostrzega resort.

Ministerstwo radzi, co warto zrobić, gdy dojdzie do powyższych sytuacji.

„W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu i próby wyłudzenia danych, użyj w swoim telefonie funkcji "przekaż" albo "udostępnij" i przekaż treść otrzymanej wiadomości na numer 799-448-084. Zgłoszenie zostanie przekazane do analityków CERT Polska. Każde zgłoszenie może pomóc ochronić tysiące innych użytkowników” - podkreśla ministerstwo.

Resort odsyła także na stronę Państwowego Instytutu Badawczego NASK, gdzie można uzyskać więcej informacji o zagrożeniu.

W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu lub próby wyłudzenia danych, które dotyczą Ministerstwa Finansów oraz Krajowej Administracji Podatkowej, należy przekazać zgłoszenie na adres incydent@mf.gov.pl. 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo