Protest Polaków po meczu z Rosją na mistrzostwach Europy odrzucony

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) odrzuciła w poniedziałek protest Związku Piłki Ręcznej w Polsce dotyczący błędu popełnionego przez sędziów w meczu Polski z Rosją. Wynik 29:29 grupy II rundy zasadniczej ME został oficjalnie potwierdzony.

Polscy piłkarze ręczni zremisowali z Rosją na mistrzostwach Europy
fot. zprp.pl

Biało-czerwoni oprotestowali przebieg ostatniej akcji niedzielnego spotkania, po której Rosja doprowadziła do wyrównania. Wtedy to Siergiej Kosorotow zdecydował się na rzut z dużej odległości i trafił do bramki. Ale wcześniej - co wykazały powtórki telewizyjne - popełnił błąd kroków. Powtórki pokazały, że przed rzutem wykonał cztery, gdy dozwolone są maksymalnie trzy.

To nie był sprawiedliwy remis

Strona polska chciała wykazać, że w tej sytuacji bramka nie powinna być uznana, a spotkanie powinni wygrać Biało-czerwoni.

Komisja Dyscyplinarna EHF rozpatrzyła protest złożony przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce po spotkaniu z Rosją. Protest został odrzucony. Tym samym wynik meczu - 29:29 - zostaje potwierdzony

- oświadczyła EHF.

Reprezentacja Polski rozegra jeszcze jedno spotkanie na mistrzostwach Europy 2022. We wtorek 25 stycznia zmierzy się z obrońcą tytułu Hiszpanią. Do półfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z obu grup tej fazy. Mecz o brązowy medal i finał - 30 stycznia w Budapeszcie.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Polska-Rosja #piłka ręczna #EHF

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo