Niebywałe! Posłanka KO wystawiła na aukcję WOŚP… zdjęcie afgańskiej dziewczynki

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Magdalena Filiks postanowiła wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Zrobiła to jednak w dość specyficzny sposób - na licytację trafiło bowiem... zdjęcie afgańskiej dziewczynki, które posłowie opozycji wcześniej prezentowali w Sejmie. Nie wiadomo, czy uzyskano zgodę rodziców dziewczynki do takiego wykorzystywania jej wizerunku.

Magdalena Filiks wspomaga WOŚP... wydrukowanym zdjęciem
Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83856272

Była liderka Komitetu Obrony Demokracji informację o aukcji zamieściła na swojej stronie w mediach społecznościowych. Przedmiot, który można licytować, jest dość zaskakujący. To... wydrukowane zdjęcie afgańskiej dziewczynki. Jak czytamy w opisie aukcji, przedmiot jest "uszkodzony".

- Już 30 stycznia kolejny, przepiękny finał WOŚP. Podczas tego okrągłego finału zbieramy pieniądze na polepszenie standardów okulistyki dziecięcej! Z tej okazji, posłanka na Sejm RP Magdalena Filiks przekazuje na licytację: „zdjęcie afgańskiej dziewczynki wywiezionej do lasu, które stało na sejmowej mównicy podczas wystąpienia szefa MSWiA i innych posłów”. To jest dokładnie to zdjęcie, autorstwa Agnieszki Sadowskiej, użyte podczas debaty sejmowej, które tak bardzo chcieli zniszczyć i usunąć posłowie PiS i Konfederacji. Symbol tamtych dni i wydarzeń

- napisano w opisie tej licytacji. Już 6 osób postanowiło wziąć w niej udział, a za wydrukowane na kartce zdjęcie ktoś już chce zapłacić ponad 500 złotych.

Pytanie tylko, czy rodzice tej dziewczynki wyrazili zgodę na wykorzystywanie wizerunku swojego dziecka do... ocieplania wizerunku polityków.

Dla odmiany - lider Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk podarował na licytację swoją hulajnogę - jej cena osiągnęła już ponad 90 tysięcy złotych.

O tym, jak ciekawe przedmioty mogą trafić na licytację, niech świadczy podarunek pary prezydenckiej z ubiegłego roku. Prezydent Andrzej Duda podarował swoją sportową koszulkę z autografem, a Pierwsza Dama - piękną suknię. Dzięki tym przedmiotom fundusze WOŚP zwiększyły się o 204 950 zł.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Magdalena Filiks

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo