Rosja-Ukraina. Dyplomatyczne rozwiązanie kryzysu jest możliwe? Były szef NATO: Znając Putina...

Jaap de Hoop Scheffer, były minister spraw zagranicznych oraz sekretarz generalny NATO w latach 2004-2009 przyznał, że szanse na dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu między Ukrainą a Rosją są bardzo małe. - Holandia powinna też przygotować ewakuację ambasady z Kijowa - uważa.

Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Jaap de Hoop Scheffer w swoim stwierdzeniu bazuje na osobistych kontaktach z Władimirem Putinem w czasach, kiedy kierował Sojuszem Północnoatlantyckim.

- Holandia powinna też przygotować ewakuację ambasady z Kijowa, aby uniknąć chaosu, jaki miał miejsce latem w Kabulu

- podkreślił w czasie rozmowy holenderski polityk, przypominając, że USA i Niemcy już rozpoczęły przygotowania do szybkiej ewakuacji swoich placówek w bezpieczne miejsce.

„Trzeba mieć wszystko przygotowane logistycznie, pamiętając o Kabulu i Afganistanie, gdzie wszystko poszło nie tak” – powiedział de Hoop Scheffer, obwiniając za obecny kryzys prezydenta Rosji Władimira Putina.

Holenderski MSZ poinformował w sobotę, że nie prowadzi jeszcze żadnych przygotowań do ewakuacji ambasady. „Nieustannie monitorujemy rozwój sytuacji i zastanawiamy się, jakie kroki powinny zostać podjęte” – poinformował resort spraw zagranicznych.

W środę premier Mark Rutte zapowiedział, że wkrótce wybierze się na Ukrainę. Szef rządu określił sytuację wokół tego kraju jako "bardzo niepokojącą".

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo