Andrij Szewczenko selekcjonerem reprezentacji Polski? Ukrainiec może zarobić gigantyczne pieniądze

Wciąż nie znamy następcy Paulo Sousy, ale ukraińskie media są już pewne, że polskich piłkarzy poprowadzi Andrij Szewczenko.

Andirj Szewczenko może zostać następcą Paulo Sousy w piłkarskiej reprezentacji Polski
fot. wikipedia

Prezes PZPN Cezary Kulesza zwleka z wskazaniem nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Wydawało się, że faworytem do zastąpienia Paulo Sousy jest Adam Nawałka, ale wraz z upływem czasu jasne staje się, że następca Zbigniewa Bońka chciałby postawić na kogoś innego.

Kulesza w sobotę ogłosił, że nazwisko nowego selekcjonera Biało-czerwonych poznamy 31. stycznia, ale ukraińskie media są już pewne, że będzie to Andrij Szewczenko. Legendarny napastnik Dynama Kijów i AC Milan, który prowadził kadrę Ukrainy na Euro 2020 miał już uzgodnić warunki kontraktu z PZPN.

Andrij Szewczenko ma zostać nowym selekcjonerem Biało-czerwonych

Ukraiński kanał "vZbirna" informuje, że Szewczenko jako selekcjoner Polaków miałby zarabiać 2,5 miliona euro rocznie. To niemal trzykrotnie więcej niż Paulo Sousa, żaden poprzedni trener pracujący nad Wisłą nie mógł liczyć na takie apanaże. Żeby zapewnić odpowiednie wynagrodzenie "Szewy" prezes Kulesza będzie musiał zadbać o współfinansowanie kontraktu przez prywatnych sponsorów. Tak było już w przypadku Leo Benhakkera, którego pensję częściowo opłacał browar "Tyskie".

Na przeszkodzie w zatrudnieniu Ukraińca stoi jeszcze jedna przeszkoda. Szewczenko ma wciąż ważny kontrakt z włoską Genoą, z której został niedawno zwolniony.
 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Andrij Szewczenko #selekcjoner #Cezary Kulesza

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo