UWAGA na silny mróz i marznące opady. Będzie też gęsta mgła

W związku z prognozowanym silnym mrozem, marznącymi opadami i gęstą mgłą IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Instytut ostrzega także przed możliwym wzrostem poziomów wody, miejscami powyżej alarmowych dla okolic Zalewu Szczecińskiego.

pixabay

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed mrozem wydane dla południowych powiatów województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego obowiązuje od godziny 20 w niedzielę do 9 rano w poniedziałek, a dla wschodnich powiatów województwa podlaskiego od 22 do 9 rano. Na południu Polski może być do -20 stopni mrozu, a na wschodzie do -15 stopni.

W całym województwie lubuskim i w zachodniej części wielkopolskiego prognozowana jest gęsta mgła do godz. 7-8 rano w poniedziałek.

Alert przed marznącymi opadami wydano na niedzielny wieczór dla centralnych powiatów województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, a dla zachodnich powiatów województwa warmińsko-mazurskiego będzie ono obowiązywać zarówno wieczorem w niedzielę, jak i w poniedziałek do godz. 16.

Ostrzeżenie wydane dla Zalewu Szczecińskiego wiąże się z możliwym wzrostem poziomów wody, miejscami powyżej alarmowych i obowiązuje do godz. 18 w niedzielę.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo