Trwają prowokacje na wschodniej granicy

Tylko 6 osób próbowało wczoraj przekroczyć granicę polsko-białoruską. Po północy, przy granicy zatrzymano 11 migrantów. Do zdarzeń doszło na odcinkach ochranianych przez placówkę SG Dubicze Cerkiewne oraz przez placówkę SG Czeremcha. Pomimo mniejszej liczby prób nielegalnego wtargnięcia migrantów, na granicy nie ustają prowokacje ze strony białoruskich służb.

Straż Graniczna

"Wczoraj, 22 stycznia, granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć tylko 6 osób"

- poinformowała w niedzielę na Twitterze Straż Graniczna.

Jak podała SG, na odcinku ochranianym przez placówkę SG Dubicze Cerkiewne grupa 6 cudzoziemców przecięła concertinę i przeszła na stronę polską. "W grupie było 2 obywateli Kamerunu, 2 obywateli Gwinei, obywatel Ghany i obywatel Kuby" - poinformowała Straż Graniczna dodając, że wszyscy zostali zatrzymani.

"Dziś po północy na odcinku ochranianym przez placówkę SG Czeremcha zatrzymano przy granicy 11 obywateli Iraku"

- przekazała SG.

Służby wciąż prowokują

Jak przekazała rzeczniczka, do kolejnej prowokacji doszło w rejonie Białowieży.

"Służby białoruskie wykorzystały ambonę myśliwską stojącą przy granicy polsko-białoruskiej"

- powiedziała. Polscy funkcjonariusze byli oślepiani zielonym laserem.

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu ub.r. odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy, czy miejscowi przedsiębiorcy. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl, twitter

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo